Įrankiai, Žvejybos reikmenys
Turbūt visi sutiks, kad vienas blogiausių, jeigu ne pats blogiausias jausmas yra stresas. Mūsų gyvenime jis yra nuolatinis faktorius, kurio vienu metu yra daugiau, kitu – mažiau. Ir nors momentinis stresas, kurį suvaldome, yra puiki paskata stengtis labiau, tobulėti ir greičiau judėti į priekį, nuolatinis stresas be galo išvargina ir iškankina mūsų organizmą iki tokios ribos, kad labai rimtai būna paveikiama sveikata. Neigiami poveikiai atliepia organams ir psichinei sveikatai. Vienas iš dažniausių būdų kovoti su stresu – atpalaiduojantis laisvalaikis. Tačiau kaip jis padeda su stresu tvarkytis ir kodėl laisvalaikis yra svarbus žmogaus psichinei sveikatai?
Kas yra laisvalaikis?
Pirmiausia turime atsakyti į klausimą, kokius procesus, veiksmus ir/ar darbus galime laikyti kaip laisvalaikį. Jeigu vadovausimės JAV Ohajo valstijos universiteto (Ohio State University) atliktu tyrimu, tai čia prie laisvalaikio buvo priskiriama:
- Hobiai;
- Sportas;
- Buvimas gamtoje;
- Atostogavimas;
- Linksmas laiko praleidimas su kitais žmonėmis;
- Bendruomenės, bendrijų ar religinių grupių veikla;
- Valgymas su kitais;
- Svečiavimasis pas kitus;
- Laiko leidimas bandant atsipalaiduoti arba tylus buvimas su savimi.
Trumpai tariant, laisvalaikiu galima vadinti bet kokią veiklą, kur nereikia dirbti ar kažką veikti ne vien dėl malonumo arba būti įtampą keliančioje aplinkoje, turėti atsakomybę.
Kokį ryšį galima pastebėti tarp laisvalaikio ir sveikatos
Galime grįžti prie mūsų jau minėto Ohajo valstijos universiteto tyrimo. Šiame tyrime buvo stebimi net 1399 įvairaus amžiaus respondentai (didžioji dalis jų buvo moterys). Atliekant tyrimą buvo matuojami respondentų PEAT rodikliai (respondentai vertino patys save), jie dalyvavo įvairiose savanoriškai pasirinktose veiklose, buvo stebima jų psichologinė būklė, kraujo spaudimas ir kortizolio (streso hormono) lygis bei kiti faktoriai.
Tyrimo metu pavyko pastebėti, kad žmonės, leidžiantys laisvalaikį rodė mažesnį polinkį į depresiją bei neigiamas mintis. Jų kūne taip pat pastebėti pozityvūs ir ryškūs fizinės bei fiziologinės reikšmės procesai.
Taigi, turime aiškius, mokslu paremtus įrodymus, kad laisvalaikis prisideda prie geresnės savijautos mūsų viduje, pozityvesnių minčių ir tokio pat požiūrio. Niekas nenuneigs, kad tai yra labai svarbu mūsų psichinei sveikatai.
Kokią veiklą turėtumėte kuo greičiau pakeisti į laisvalaikį?
Kadangi jau išsiaiškinome, kad laisvalaikis yra svarbus mūsų psichinei sveikatai, turime rasti ir tinkamus sprendimus, kaip pakeisti mūsų psichikai toksišką veiklą geresne. Pirmiausia reikėtų pašalinti tokią veiklą, kuri kelia jums nuolatinį stresą ir neneša jokios apčiuopiamos naudos. Po to pereikite prie mažai naudos nešančių veiklų. Naudingų, bet galbūt šiek tiek daugiau nei įprastai įtampos sukeliančių veiklų visai neatsisakykite, nes jos grūdina, tačiau kankinti save tikrai nėra verta. Kai bandysite atsikratyti tikrai netikusiomis veiklomis – būkite negailestingi.
Paprastai tokiomis veiklomis tampa viskas, kas mums primetama iš šalies arba kam sunku rasti motyvacijos daryti pačiam. Nesvarbu ar tai būtų sodininkystė ar nuolatinis namo remontas, jeigu tai jums neatneša jokio emocinio atpildo ir pozityvių emocijų – netęskite to. Tačiau, jeigu viskas yra priešingai ir įrankiai ar štai koks nors specifinis procesas teikia malonumą – skirkite jam daugiau laiko. Pamatysite, niekas per daug nenukentės, o per tam tikrą laiką jūsų emocinė būklė ir savijauta tikrai pagerės.
Kaip laisvalaikio nereikėtų leisti?
Žvelgiant į savo laisvalaikį, jo jokiais būdais nereikėtų užpildyti bereikšme arba tiesiog bet kokia veikla. Atidžiai atsirinkite tai, kas jums patinka ir pasilikite prie to. Tikrai galima išbandyti ir naujų būrelių ar užsiėmimų, bet nereikėtų pernelyg daug dykaduoniauti, tinginiauti prie televizoriaus ar užsidaryti vienoje vietoje. Net, jeigu norite daugiau laiko praleisti vienui vieni – išeikite pasivaikščioti, nuvykite į nelankytą miestą, išvykite į žvejybą ir taip toliau. Buvimas be tikslo niekuo neprisideda prie jūsų emocinės būklės gerinimo. Juk viskas ko reikia kokybiškam laisvalaikiui, net ir tokiam kaip žvejyba tėra tik žūklės reikmenys – https://www.varle.lt/zukles-reikmenys/ ir šiek tiek laiko…
įrankiai |
Įrankiai |
https://www.varle.lt/elektriniai-irankiai/ |
žvejybos reikmenys |
https://www.varle.lt/zukles-reikmenys/ |
https://www.varle.lt/zukles-reikmenys/
|