Krašto badmintonininkų startai: nuo mėgėjų iki Nacionalinės badmintonų lygos varžybų

193072418_3921998851187755_2799038184334333255_n

Viktoras Arbačiauskas

kvitrina.com

Mūsų kraštą įvairaus lygio badmintono varžybose atstovauja trijų klubų atstovai – Balbieriškio BK „Svajonė“, Prienų BK ir Prienų BSK.

BK „Svajonė“ badmintonininkė Gerda Trakymaitė dalyvauja aukščiausio lygio varžybose.

Šiemet ji žaidė Nacionalinėje badmintono lygoje ir atstovavo komandai „Makabi–Virus“. Balbieriškio klubo atstovė iškovojo 6 pergales ir patyrė 5 pralaimėjimus. Kovoje dėl trečiosios vietos Gerda sužaidė 4 susitikimus, tris laimėjo ir tik ketvirtajame turėjo pripažinti varžovės pranašumą.

Po NBL kovų BK „Svajonė“ lyderė jėgas išbandė ir BML varžybose. Didžiausią patirtį turintį garsiausia krašto badmintonininkė šiose varžybose iškovojo pergales moterų ir mišrių dvejetų varžybose.

Mišrių dvejetų varžybose Gerda žaidė poroje su greitai progresuojančiu Augustu Valatka, kuris badmintonininko kelią pradėjo pas trenerį Dalių Juodsnukį, o dabar atstovauja Prienų badmintono sporto klubui.

Augustas Valatka trečiajame ir ketvirtajame BML etapuose iškovojo net keturias pirmąsias vietas. Smagu, kad vis dažniau varžybose girdima Manto Šatrausko, kuris išaugintas BK „Svajonė“ klube, o dabar atstovaujančio Prienų BK,  pavardė. Mantas III ir IV BML etapų varžybose iškovojo 3 prizines vietas.

Statistika rodo, kad masiškiausiai varžybose dalyvauja Prienų BK (vadovas Dalius Juodsnukis) atstovai. Jaunieji klubo badmintonininkai dalyvauja „B“, „C“ „D“ grupių varžybose ir skina prizines vietas. Štai, Lietuvos taurės II etape Panevėžyje Deividas Žilinskas laimėjo „B“ grupės vienetų varžybas, Arnas Jarmalauskas iškovojo 2 pirmąsias vietas „D“ grupėje – vienetų ir poroje su Danielium Sukanka dvejetų varžybose. D. Sukanka vienetų varžybose buvo antras. Trečiąją vietą dvejetų varžybose iškovojo Tautvydas Stanaitis. Moterų dvejetų varžybose antra su partnere buvo ir Gabija Gudauskaitė. „C“ grupėje dvejetų varžybose nugalėtojų vardus iškovojo Prienų BK atstovai Arijus Baranauskas ir Matas Stravinskas.

BML III etapo „C“ grupės mišrių dvejetų varžybose triumfavo Roko Barkausko (BK „Svajonė“) ir Agnės Stravinskaitės (Prienų BK) duetas. Rokas trečias buvo ir „B“ grupės vienetų varžybose.

Taip pat skaitykite