Kraštietis, buvęs Vytauto Domarko auklėtinis Žygimantas Gališanskis – dukart Europos čempionato bronzos laimėtojas

Z.Galisanskis-su-medaliais

kvitrina.com

Pirmasis kraštiečio Žygimanto Gališanskio treneris Vytautas Domarkas yra teigęs, jog vaikino darbštumas stebino nuo pirmųjų treniruočių, todėl pasiekimai – tai sunkaus jo darbo rezultatai. Pakrančių irklavimas tinka Žygimantui, nes ši sporto šaka reikalauja daug jėgų, todėl irkluotojo sprendimas dalyvauti tokiose varžybose buvo gerai apgalvotas.

Europos čempionate, kuris vyko Italijoje, jis dalyvavo ištvermės ir sprinto rungtyse. Ištvermės rungties kvalifikacijoje  kraštietis buvo antras ir iškovojo tiesioginį kelialapį į finalą. Finale Žygimantas 6 km distancijoje užfiksavo trečią rezultatą ir buvo apdovanotas bronzos medaliu.

Dar vieną bronzos apdovanojimą Ž. Gališanskis iškovojo sprinto rungtyje. Kvalifikacijoje buvęs Birštono SC auklėtinis buvo trečias ir turėjo iki finalo įveikti atkrintamųjų varžybų maratoną. Pakeliui iki finalo prieniškis įveikė norvegą, britą bet pusfinalio barjero peržengti nepavyko. Lietuvos atstovą įveikė italas. Kovoje dėl trečiosios vietos buvo nugalėtas ispanas.

Taip pat skaitykite