Kraštiečiai palydėjo savo Seimo narį į paskutinę kelionę

Jonas Kavaliauskas

Spalio 20 d. Prienų rajono ir Birštono savivaldybių gyventojai į paskutinę kelionę palydėjo tragiškai žuvusį Juozą Palionį, kuriam tris kadencijas iš eilės buvo patikėję jiems atstovauti Seime.
Šimtai prieniškių ir svečių atėjo į Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą atiduoti pagarbos žmogui, kuris tyliai stengėsi pagelbėti žmonėms. Atsisveikinimo su Juozu Palioniu ceremonijoje, kuri vyko ir Nemajūnų bažnyčioje, dalyvavo Seimo pirmininkė Irena Degutienė, įvairioms partijoms atstovaujantys Seimo nariai, Prienų rajono ir Birštono savivaldybių bei kitų šalies rajonų vadovai, įvairių organizacijų atstovai ir žmonės, kuriems velionis buvo draugas, pažįstamas ar tiesiog jų renkamas Seimo narys.
Juozo Palionio veikla ir gyvenimas paskutinį dešimtmetį buvo ypač susiję su mūsų kraštu, ir jo darbai patys kalba už save. Tiesa, dauguma jų buvo atlikti tyliai, be jokios pompastikos. Kaip dažnai jis sakydavo pats – nesvarbu, kad niekas netrimituoja, svarbu, jog padėta žmogui.
Visi mes esame skirtingi, todėl visi negalime būti kažkieno draugais ar bičiuliais, bet Juozas, pasak pašnekovų, sugebėdavo surasti kompromisą tarp norimo ir galimo. Gal todėl šiandien mes ir turime gražuolę Sporto areną, kuri ne be J. Palionio tylių pastangų tapo svarbiu Vyriausybės investiciniu projektu, kaip ir dabartinė Prienų Laisvės aikštė, džiuginanti miestiečius.
Juozas Palionis visiems laikams liko savo tėviškėje tarp nuostabios jam gerai žinomų apylinkių gamtos.
Salvės šūviai, lyg trumpalaikiai griaustiniai, patvirtino, kad į kitą karalystę buvo palydėtas didis ir tuo pačiu labai paprastas žmogus…

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras