Vilija Čiapaitė
Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vyko trečiasis technologijų konkurso „Mano rankinė gražiausia“ apdovanojimų renginys. Šiame konkurse dalyvavo net 43 kūrybiniai darbai – rankinės iš įvairių miestų mokyklų: sukurtos mokinių iš Kybartų Kristijono Donelaičio, Birštono gimnazijos, Prienų „Žiburio“, Stakliškių gimnazijų, Kalvarijos meno mokyklos, Birštono meno mokyklos dizaino studijos, Balbieriškio, Naujosios Ūtos, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos ir Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro.
Konkurso apdovanojimų ceremoniją vainikavo dizaino studijos „Modus“ 7 klasės dizainerių sukurta rūbų kolekcija „Ronja plėšiko duktė” (vad. dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Rasa Uleckienė, „Revuonos“ pagrindinė mokykla). Šaunu, jog ši kolekcija buvo sukurta miuziklui pagal Astridos Lindgren vaikų romaną tuo pačiu pavadinimu. Miuziklas buvo parodytas Prienų kultūros centre, o jo aktoriais ir dainininkais buvo pradinių ir 5 klasių bei specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai (rež. specialiojo ugdymo skyriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Belenavičienė).
Tačiau ne tik ši kolekcija sudomino susirinkusius. Netrukus buvo pademonstruota dizaino studijos „Modus“ 9 klasės mokinio Danieliaus Aldakausko sukurta rūbų kolekcija „Netoli nuėjom…“. Danielius su šiais kūriniais dalyvavo ne viename tarptautiniame ir respublikiniame konkurse laureatų apdovanojimų metu. Rūbus sukurti padėjo bei konsultavo dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Rasa Uleckienė ir technologijų mokytoja metodininkė Vilma Glaveckienė. Tai puiki kolekcija, kuri sužavėjo susirinkusius.
„Mano rankinė gražiausia“
Rankinių gausa ir įvairovė vertė susimąstyti ir grožėtis jaunimo išradingumu. Vienos buvo pagamintos taip, jog rodėsi, jog jų ažūriniai raštai priminė pavasario dvelksmą, kitos gi atrodė tarsi reklama. Daugelis rankinių tokios mažytės, kad jose, atrodė, tilptų tik piniginė ir mobilusis telefonas. Dar kitos , regis, buvo pagamintos dideliuose ir žinomuose madų namuose. Visos rankinės pagamintos mokinių, kurie jaučia mados šauksmą ir įvertina, jog jas gali nešioti ne tik jaunimas, bet ir brandesnio amžiaus stilingos damos.
Be abejo, komisijai buvo gana sunku išrinkti pačias pačiausias, tačiau tam ir yra konkursas, kad butų nugalėtojai. Visi įdėmiai apžiūrinėjo eksponatus. Vieniems tai buvo tik peržiūra, kitiems gi idėjų rinkimas. Juk tokio pobūdžio konkursas vyks tik po dvejų metų ir, reikia tikėtis, jame dalyvaus dar daugiau jaunųjų dizainerių su naujomis idėjomis ir dar įspūdingesnėmis rankinėmis.
Tegaliu tik pasakyti, jog tokių konkursų idėja kurį nors jauną dizainerį gali nuvesti ten, kur bus kuriama tai, kas pradžiugins ne vieną damą, jauną panelę.