Komisija sukurta, raštai keliauja, o kas toliau?

Donatas Šimukonis (dešinėje) vėl dėmesio centre

Donatas Šimukonis (dešinėje) vėl dėmesio centre

Vidmantas Venclovas

Donatas Šimukonis vis dėmesio centre. Daugiau nei metus jis buvo minimas, nes buvo dviejų skyrių vedėjas (Žemės ūkio ir Investicijų) bei kelių valdybų narys. Nesutikus palikti Žemės ūkio skyriaus vedėjo „krėslo“ ir pereiti vadovauti Investicijų skyriui, savivaldybės vadovybė jį paskelbė nelojaliu rajono tikslams pasiekti.

Ir štai, sugriaudėjo naujas dėmesio miražas: nepaklusnumas administracijos vadovo reikalavimams, o kartu prielaidos, jog Žemės ūkio skyriaus vedėjas darbo vietoje galėjo vartoti alkoholį. Tiesa, visas „girtavimo“ sukeltas ažiotažas grindžiamas anonimo skambučiu, ne daugiau.

Komisijos pirmininkė Rima Zablackienė

Komisijos pirmininkė Rima Zablackienė

Pasak komisijos pirmininkės Donato Šimukonio veiksmams tirti, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Rimos Zablackienės, nesvarbu, kas skambino ir kokiais svarbiais reikalais  Savivaldybės administracijos darbuotojas užsiiminėjo darbo metu, bet jis pažeidė nustatytą tvarką užsirašyti išvykų žurnale, jei nebuvimas darbo vietoje yra ilgesnis nei 15 min. Be kita ko, komisijos pirmininkė paminėjo, kad Žemės ūkio skyriaus vedėjas nepakluso tiesioginio viršininko nurodymui nedelsiant atvykti į savo darbo vietą.

Donatas Šimukonis, kuris praeitą penktadienį gavo nurodymą pateikti paaiškinimą dėl savo veiksmų birželio 9 d., portalui kvitrina.com dar kartą pabrėžė, jog jam mesti įtarimai neturi pagrindo ir jis paaiškinimą parašys, bet neskubės.

Primename, jog skyriuje neseniai buvo atliktas auditas, kuris, pasak kai kurių su žemės ūkiu susisijusių asmenų, atskleidė nemažai negerovių skyriaus veikloje. Tiesa, konkrečių faktų niekas nekomentavo. Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius teigė, jog situacijos Žemės ūkio skyriuje nekomentuos, nes tai Savivaldybės administracijos reikalas tikrinti informaciją, ar jinai tikra, ar prasimanymai. Visgi, Bendruomenių ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas teigė, kad laukia audito išvadų, nes Žemės ūkio skyriaus veikla nėra orientuota į ūkininkų problemų sprendimus.

Primename, jog šiuo metu Savivaldybės administracijoje trys skyriai neturi nuolatinių vadovų ir tai, be jokios abejonės, sunkina jų efektyvią veiklą.

Ar įsilies Žemės ūkio skyrius į „bešeimininkių skyrių“ gretas?

 

Taip pat skaitykite