Komandos „Jiezno akademija“ staigmena – nugalėtojų laurai

DSC09832

Liepos 29 d. Jiezno stadione prie ežero rinkosi tradicinio, jau XXXII, Jiezno seniūnijos futbolo turnyro dalyviai. Savo įspūdingus žygius baigusią „Veteranų“ komandą pakeitė „Jiezno akademijos“ vaikinai. O likusios rinktinės – daugkartinės turnyro dalyvės: „Kašonys“, „Centras“, „Ežero krantas“ „Mūrai“, „Paukščių galas“.  Kaip įprasta, komandos buvo padalintos į du pogrupius.

Į „A“ pogrupį pateko „Jiezno akademija“, „Kašonys“ ir „Paukščių galas“, „B“ – „Mūrai“, „Ežero krantas“, „Centras“.  Jau pirmajame „A“ pogrupio susitikime „Jiezno akademijos“ jaunimas, sutriuškindamas „Paukščio galo“ komandą (4:0),  parodė, jog yra vertas pagarbos. Tiesa, susitikime su praeitų metų turnyro nugalėtojais „Kašonimis“ jaunieji futbolininkai turėjo pripažinti pastarųjų pranašumą (0:1). „Kašonių“ futbolininkai įveikė ir „Paukščių galo“ komandą (2:0) ir tapo grupės nugalėtojais.

B“ pogrupio susitikimuose dvi komandos („Mūrai“ ir „Centras“) surinko po 4 taškus. Abi komandos įveikė „Ežero kranto“ (1:0, 2:0) futbolininkus, o tarpusavyje sužaidė 0:0. Tiesa, „Centro“ komanda „B“ pogrupio rikiuotėje užėmė pirmąją vietą, nes turėjo geresnį įvarčių skirtumą.  Pusfinalio poras sudarė „Mūrų“ ir „Kašonių“ bei „Jiezno akademijos“ ir „Centro“ komandos. „Mūrų“ ir „Kašonių“ komandų susitikime pagrindinis laikas baigėsi be įvarčių. Baudinių serija sėkminga buvo „Kašonims“, kurie tapo pirmuoju finalininku. „Jiezno akademijos“ jaunimas 2:1 pranoko „Centro“ komandą ir žengė į finalą.
Kovoje dėl trečiosios vietos „Centras“ turėjo pripažinti „Mūrų“ pranašumą (1;2). „Mūrai“ iškovojo bronzos apdovanojimus.
Finaliniame susitikime įsismaginęs „Jiezno akademijos“ jaunimas 2:0 įveikė patyrusią „Kašonių“ komandą, kuriai prieš čempionatą buvo prognozuojama pirmoji vieta, ir tapo XXXII turnyro nugalėtojais.
Perspektyviausiu turnyro žaidėju pripažintas Motiejus Bertaška, geriausiu gynėju – Martynas Kazakevičius, geriausiu ir rezultatyviausiu puolėju – Jordanas Baranauskas, geriausiu vartininku – Aistis Jurginaitis. Turnyro legendos apdovanojimas atiteko Vytui Vaitkevičiui.  Turnyrą rėmė ŽŪB „Nemunas“, bendrovės „Igeda“, „Renvila“, „Kavinaitė pas močiutę“, „Proporcija“, Laurynas Dekaminavičius.