Dar visai neseniai, akinančiai balta šypsena daugeliui žmonių atrodė kaip sunkiai pasiekiama, daug finansinių investicijų reikalaujanti svajonė. Šiais laikais, dantų balinimas yra prieinamas bene visiems. Be to, šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti ir skirtingus dantų balinimo metodus, todėl kiekvienas pacientas gali pasirinkti tiek jo lūkesčius, tiek finansines galimybes atitinkančią procedūrą. Reikiamą išsilavinimą turinčio odontologo kabinete atliekamos dantų balinimo procedūros tikrai yra efektyvios ir saugios mūsų dantims. Visgi, apie šias procedūras yra susiformavę ir keli, visiškai iš piršto laužti mitai, kurie pacientams kelia nerimą ir abejones. Kokie plačiai paplitę mitai apie dantų balinimo procedūras yra visiškai klaidingi ir nepagrįsti?
Dantų balinimo procedūros pažeidžia dantų emalį
Dantų emalį galima pažeisti nebent tuomet, jeigu dantų balinimas yra atliekamas savarankiškai, naudojant odontologo nepatvirtintas, abejotinos kokybės balinamasias priemones. Kartais, įvairias dantų balinimo procedūras atlieka tinkamo išsilavinimo neturintys specialistai, kurių paslaugomis taip pat tikrai nereikėtų naudotis. Jeigu dantų balinimo procedūra atliekama odontologijos klinikoje, dantų emalis tikrai nėra pažeidžiamas ir bendrai dantų būklei nekyla jokia grėsmė.
Išbalintų dantų rezultatas išlieka visą laiką
Dantų balinimo procedūros užtikrina ilgalaikį baltų dantų efektą, tačiau tikrai ne amžiną. Odontologai ir šiuolaikiški dantų balinimo metodai leidžia pasiekti labai gerą rezultatą, tačiau pasiekto rezultato ilgaamžiškumas priklauso nuo paties paciento. Norint kuo ilgiau išsaugoti pirminį baltų dantų efektą, iš mitybos raciono reikėtų išbraukti dažančius skysčius ir maisto produktus. Taip pat reikėtų naudoti odontologo parinktas dantų priežiūros priemones, reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną ir palaikomąsias dantų balinimo procedūras.
Po balinimo procedūrų dantys tampa žymiai jautresni
Dantų balinimo procedūros gali būti padidėjusio dantų jautrumo priežastimi. Visgi, dažniausiai padidėjęs dantų jautrumas yra laikinas pojūtis, kuris po kelių dienų praeina savaime. Žinoma, jeigu dantų balinimas atliekamas pacientui, kurio dantys visada buvo pakankamai jautrūs, tuomet po atlikto dantų balinimo reikėtų naudoti specialias, jautrumą slopinančias dantų priežiūros priemones.
Išbalinti dantys atrodo nenatūraliai
Kai kurie pacientai nori, kad dantys būtų akinamai balti ir tviskėtų iš toli. Visgi, dantų balinimo metodai, kuriuos taiko šių dienų odontologai, užtikrina pastebimą, tačiau labai natūralų, pernelyg į akis nekrentantį balinamąjį efektą. Nusprendus atlikti dantų balinimą, odontologas su pacientu visada aptaria, kokį balinimo lygį jis nori pasiekti. Atsižvelgiant į tai, sudaromas individualus gydymo planas ir parenkamas optimaliausias dantų balinimo metodas.
Dantų balinimo procedūros išbalina plombas ir protezus
Pagrindinė priežastis, dėl kurios kai kurie žmonės turi atsisakyti tokio pobūdžio procedūrų – labai didelis plombų kiekis. Deja, tačiau net ir šiuolaikiniai dantų balinimo metodai yra pritaikyti tik natūraliems danties audiniams. Tai reiškia, jog balinamosios medžiagos gali pakoreguoti tik natūralių dantų, o ne plombų ar protezų spalvą. Visgi, net ir atvejais, kai pacientas turi nemažai plombų, dantų balinimą atlikti tikrai galima. Tačiau tokiu atveju reikėtų nusiteikti papildomoms odontologinėms procedūroms, ir, žinoma, didesnėms finansinėms išlaidoms, nes po atlikto dantų balinimo reikės pasikeisti ir visas plombas.
Mitais, apie dantų balinimo procedūrų neveiksmingumą ar nesaugumą, tikrai nereikėtų tikėti. Svarbiausia – išsirinkti patikimą odontologijos kliniką ir dantų balinimą patikėti tikriems profesionalams. Domina profesionalus, maksimaliai saugus ir kišenei draugiškas dantų balinimas Vilniuje? Rekomenduojame odontologijos kliniką 32:Balti! Šioje klinikoje taikomi pažangiausi ir veiksmingiausi dantų balinimo metodai, kurie garantuoja ne tik puikų, bet ir ilgalaikį baltų dantų efektą!