Kokį generatorių rinktis – inverterinį ar įprastą?

Welder Welding Steel Bars Rebar, Selective Focus

Vieno ar kito tipo generatorius – tikras išsigelbėjimas atvejais, kai elektros tiekimo labai reikia, tačiau, kaip tyčia, jo nėra. Elektros generatoriai užtikrina stabilų ir nenutrūkstantį elektros tiekimą, todėl tokie įrenginiai labai pasitarnauja tiek namų ar darbo aplinkoje, tiek poilsiaujant gamtoje ar bet kokioje kitoje situacijoje, kai žūtbūt reikia elektros energijos. Elektros generatorių pasirinkimas šiais laikais tikrai labai platus. Visgi, daugelį generatorių galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas – standartiniu veikimo principu pasižyminčius generatorius ir inverterinius įrenginius. Trumpai palyginkime šiuos variantus.

Inverterinių ir standartinių generatorių veikimo principas

Standartiniams elektros generatoriams dažniausiai yra priskiriami benzino arba dyzelino variklius turintys įrenginiai. Tai yra plačiausiai paplitę, nuo senų laikų naudojami generatorių variantai, kurie pasižymi elementariu veikimo principu. Šių generatorių sandarą sudarantis vieno ar kito tipo variklis, tiekia maitinimą prie generatoriaus prijungtam varikliui ir tokiu būdu yra atliekamas elektros energijos gamybos veiksmas. Inverterinis generatorius elektrą gamina trimis fazėmis. Jis gauna elektros energiją iš nuolatinės srovės šaltinio, pavyzdžiui iš saulės baterijų ar automobilio akumuliatoriaus, ir paverčia ją kintamosios srovės (tokios, kokios reikia buitiniams prietaisams) energija.

Inverterinių ir standartinių generatorių pritaikymo galimybės

Įprasti generatoriai veikia variklio pagalba, todėl dažniausiai jie kelia didesnį triukšmą. Dėl šios priežasties, tokie generatoriai dažniau naudojami darbinėje aplinkoje, kuri įpareigoja turėti galingą, nors ir labai garsiai veikiančią įrangą. Inverterinis generatorius dažniausiai yra žymiai tylesnis ir mažesnis. Tokie generatoriai puikiai tinka stovyklavimui ar kitoms laisvalaikio veikloms gamtos apsuptyje. Taip pat šio tipo generatoriai yra idealiai subalansuoti namų ūkio poreikiams. Visgi, teigti, kad vienoje ar kitoje situacijoje reikėtų rinktis tik inverterinį arba standartinį generatorių tikrai negalima. Norint pasirinkti optimalų generatoriaus variantą, reikėtų įvertinti labai daug skirtingų dalykų. Svarbu atsižvelgti į degalų efektyvumą, triukšmingumo rodiklius, galią, vatų poreikį ir kitas, konkrečiam pasirinkimo atvejui svarbias savybes.

Inverterinių ir standartinių generatorių efektyvumas

Standartinių generatorių fukcionavimui yra būtinas iškastinis kuras, toks kaip dyzelinas ar benzinas. Dažniausiai tokio tipo generatoriai turi didesnius kuro bakus, todėl įprastai standartiniai generatoriai pasižymi ilgesne, nenutrūkstančio veikimo trukme. Standartiniai generatoriai dažniausiai gali pagaminti daugiau energijos, nei inverterinio tipo įrenginiai, todėl jie tikrai yra geresnis pasirinkimas užduotims, kurios reikalauja maksimalių elektros tiekimo resursų. Visgi, nors inverterinio tipo generatoriai negali pagaminti tiek energijos, kiek standartiniai, juos galima laikyti efektyvesniais dėl kintamosios srovės energijos gamybos būdo. Efektyvesnis generatorius atlikdamas tą pačią paskirtį suvartoja žymiai mažiau degalų, todėl jam ir nereikia didelės kuro talpyklos.

Inverterinių ir standartinių generatorių kainos palyginimas

Panašiomis techninėmis savybėmis pasižymintys standartiniai generatoriai dažniausiai yra šiek tiek pigesni už inverterinius. Taigi, susiduriant su labai dideliu elektros energijos poreikiu, racionalesnis ir ekonomiškai palankesnis pasirinkimas yra standartinio tipo generatorius. Inverterinis generatorius pasižymi novatoriška gamybos technologija ir suteikia daugiau papildomos naudos, todėl dažniausiai tokie įrenginiai reikalauja kiek didesnių finansinių išlaidų.

Standartiniai ir inverteriniai generatoriai yra dvi, kardinaliai skirtingos generatorių versijos. Todėl tokios įrangos pasirinkimą tikrai turėtų įtakoti tik individualūs lūkesčiai. Jeigu ieškote funkcionalių, įvairiems poreikiams pritaikytų elektros generatorių, siūlome susipažinti su Elektrospec asortimentu. Be išimties kiekvienas Elektrospec inverterinis elektros generatorius pasižymi puikiomis techninėmis savybėmis ir tikrai racionalia kaina. Šioje parduotuvėje rasite ne tik inverterinius, bet ir kitų rūšių generatorius, todėl be jokios abejonės atrasite optimalų inverterio modelį.

Taip pat skaitykite