Knygų mugėje lankėsi rajono bibliotekininkės

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos vadovybė ir rajono savivaldybės administracija pasirūpino organizuotu Prienų, Ašmintos, Stakliškių, Balbieriškio, Vyšniūnų, Pakuonio bibliotekų darbuotojų nuvykimu į 13-ąją, plotu ir renginiais išaugusią šiemetinę Knygų mugę  su šūkiu „Atversk pasaulį“. Kitos darbuotojos tiesiog vyko savo transportu.

Lyg ir savaime suprantamas dalykas – visoms bibliotekininkėms, kaip kultūros darbuotojoms, turi rūpėti toks  išskirtinio masto renginys su visu knygų arsenalu, susitikimais su rašytojais, leidėjais, menininkais, tiesioginėmis laidų transliacijomis, pagaliau pabuvojimu šaunioje knygą mylinčių ir vertinančių žmonių draugijoje. Paradoksalu, tačiau kartais per kažkokius organizuojamus vajus užmirštama ar pritrūkstama laiko stabtelėti ties pačia knyga, kuri bibliotekoje turėtų būti esminis elementas. Knygų mugė – tai vieta, kur galima ne tik pasidomėti knygų leidyba ar prekyba, bet ir išeiti į platesnius vandenis, užmegzti naudingas kultūrines pažintis, padėsiančias savoje kultūrinėje, informacinėje ir švietėjiškoje veikloje.

Rajono bibliotekininkės kasmet aktyviai įsijungia į metų knygos rinkimų akciją. Išlaužo, Stakliškių, Prienų bibliotekos yra laimėjusios  visą renkamų knygų komplektą. Metų knygos rinkimų rezultatai kasmet tradiciškai apibendrinami pačioje mugėje.

Prezidentės globojamoje Knygų mugėje įstrigo kultūros ministro Arūno Gelūno kalba per jos atidarymą: „Konfucijus yra pasakęs, kad išmintingas žmogus gali apkeliauti pasaulį neišeidamas iš savo namų. Knyga tikrai suteikia šitą galimybę, ir būtent atsiversdami pasaulį, kuris kartais telpa vienoje knygoje, galime pabėgti nuo tikrovės, kuri kartais yra lietinga, kartais nuvilianti ar liūdinanti. Manau, kad knygą mylinčių žmonių akys spindi ta šviesa, kuri su niekuo nesupainiojama“.

Labai norisi cituoti ir Henriką Čigriejų, šių metų nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą: „Knyga nėra daiktas, knyga yra asmenybė. Kai jūs rinksitės knygą, jūs rinksitės ne tik svečią, bet nuolatinį gyventoją savo namuose. Aš linkiu, kad tas gyventojas būtų jums geras ir mielas“.

Marytė Žaromskienė,

Pakuonio bibliotekininkė

Taip pat skaitykite