Knygos pristatyme – autoriaus gyvenimas ir medžio garbinimas

IMGP7451

Vidmantas Venclovas

Iš Prienų kilęs Petras Pranckevičius, įsitvirtinęs Dzūkijos sostinėje, išleido knygą su savo darbais iš medžio, kurie puošia ne tik viešąsias erdves, bet ir žmonių būstus.  

Kovo 15 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Medžiai suradę namus“ pristatymas. Galima teigti, jog tai buvo savotiškas leidinio pateikimas, nes Petras Pranckevičius sugebėjo ne tik papasakoti apie sąlytį su medžiu, bet ir pateikė savo gyvenimo istoriją, kuri, anot jo, buvo įdomi ir pilna sutapimų bei netikėtumų. 

Iš autoriaus pasakojimo galima buvo suprasti, jog jo gyvenimas – tai didi ir prasminga bendrystė su medžiu. O gimę iš medžio darbai jau patys, atskirai nuo autoriaus, kūrė naują gyvenimo tarpsnį. 

Klausydamasis rašytojo suvokiau, kad, jei labai nori pasiekti tikslą, tai likimas padės, tik reikia svajoti. 

Išleista knyga – lyg Petro Pranckevičiaus paralelinis gyvenimas, kuris įprasmintas darbu su medžiu. Jo darbai – tai atskiras pasakojimas, o knygos paruošimas – visiškai kitas. Ir čia negalima nepaminėti, jog iliustracijas knygai ruošė Arūnas Aleknavičius, kuris Prienuose daugiau žinomas kaip automobilių sistemų remonto meistras. Jo hobis peraugo mėgėjišką užsiėmimą ir jis tapo rimtu fotografu. 

Smagu, kad dviejų karštų savo veiklos mylėtojų darbas jau paliko įsimintiną pėdsaką.

Taip pat skaitykite