Klubo „Prienai“ komanda įrodė, kad titulai iškovojami aikštelėje, o ne dalinami pagal rangus

IMGP75912014 metų LKF taurė, pasak daugelio krepšinio apžvalgininkų, visiškai sujaukė nusistovėjusią tvarką, pagal kurią Lietuvoje krepšinio titulus tarpusavyje dalinasi tik du šalies grandai, o visoms kitoms komandoms buvo numatytos vietos šalia jų.

Prienų komanda, vadovaujama Virginijaus Šeškaus, nors ir vadinama išsišokėle, jau ne pirmus metus įrodo, kad aiškintis, kas šiuo metu stipriausias, reikia aikštelėse.

Tik apšilę kojas LKL, prieniškiai jau kitame sezone įrodė, kad moka žaisti krepšinį, ir įsiveržė į LKL prizininkus (3 vieta). Kitais metais šis pasiekimas buvo pakartotas, nors krepšinio specialistai ir tada kalbėjo, jog komandai tiesiog pasisekė.

Reikia priminti, kad Prienų komanda ne tik šiame, bet ir praeituose sezonuose savo aktyve turėjo pergales prieš Kauno „Žalgirį“ ir „Lietuvos rytą“.

Praeitas sezonas buvo dar vienas įrodymas, kad „Prienų“ krepšinio klubas, nors ir sunkiai įsipaišo į standartines klubų organizacines struktūras, sugeba atskleisti geriausias žaidėjų savybes ir pasiekti aukštų rezultatų, nes iškovota LKF taurė, antroji vieta BBL čempionate ir ketvirtoji – LKL.

Šių metų sezonas taip pat džiugina komandos sirgalius. Ilgą laiką komanda buvo antra LKL reguliariajame čempionate, žengusi pirmąjį sėkmingą žingsnį link BBL finalo bei vėl iškovojusi LKF taurę, įveikusi ir „Žalgirį“, ir „Lietuvos rytą“.

Visi vadina tai sensacijomis. Bet apgintas LKF laimėtojų vardas – tai rimtas perspėjimas šalies krepšinio lyderiams, kad Lietuvoje krepšinį moka žaisti ne dvi ekipos, Europoje žinomais vardais, bet daugiau LKL komandų.

IMGP7685

Ir dar. Mūsų krepšinio grandai turėtų išmokti po pralaimėjimų išlikti vyrais, o ne mėtyti LKF įteiktus piniginius prizus po kojomis. Jei „Lietuvos rytui“ 40000 Lt čekis – ne lygis, tegul jis perleidžia pinigus Prienų komandai. Prieniškiai žinos, kaip juos panaudoti.

Prienų komandos pergalę LKF taurės varžybose turėtų įvertinti ir Prienų rajono savivaldybė, nes tai geriausia investicija į miesto ir rajono žinomumą.

Karolis Urba

Taip pat skaitykite