Ketvirtajame kėlinyje įjungta papildoma pavara – sunkios pergalės garantas

Balandžio 6 d. Birštono „Milastos“ krepšininkai žaidė pirmąsias „Nostra.lt-RKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio serijos iki pergalių rungtynes su komanda „Gargždai“. Užtikrintai pradėtos rungtynės (23:15) antrajame ir trečiajame kėliniuose šiek tiek komplikavosi (63:68). Ketvirtajame kėlinyje Ovidijaus Varanausko ir Eivydo Aleksos vedama „Milastos“ komanda sudėjo visus reikiamus taškus ir išplėšė pergalę (100:91).

Birštono komandai 26 taškus pelnė Ovidijus Varanauskas, 22 – Eivydas Aleksa, 17 – Matas  Zutkis, 10 – Osvaldas Braždžionis.

Aikštelės šeimininkai geriau kovojo dėl kamuolių (49/31), bet padarė net 22 klaidas (varžovai – 13). Vienas iš Birštono komandos lyderių Eivydas Aleksa po rungtynių pasakė, jog tokiam  banguotam žaidimui įtakos turėjo atkrintamųjų varžybų sukeltos emocijos ir varžovų fiziškumas: „Ketvirtajame kėlinyje pavyko nusiraminti, perimti iniciatyvą ir, manau, pelnytai laimėjome. Įsitikinęs, jog Gargžduose lengviau nebus, bet tikiu, jog komandos nusiteikimas bus aukščiausio lygio ir seriją užbaigsime pergale“.

Rungtynes Birštono komanda pradėjo užtikrintai ir įvairiapusis puolimas leido įgyti 8 taškų persvarą (23:15). Antrojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai jau turėjo 15 taškų pranašumą (33:18). Likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min. komandas skyrė 10 taškų (40:30), bet tada svečiai iš Gargždų laimėjo atkarpą 12:3 ir po dviejų kėlinių iš „Milastos“ dviženklės persvaros liko taškelis (43:42). Trečiajame kėlinyje įkarštis tik padidėjo. Pradžioje Birštono komandos žaidėjai kontroliavo žaidimo eigą (50:47), bet vėliau iniciatyva perėjo į gargždiškių rankas ir jie po trijų kėlinių jau buvo priekyje (63:68).

Ketvirtajame kėlinyje prabilo toliašaudė Birštono komandos artilerija. Du Ovidijaus Varanausko ir du Eivydo Aleksos tritaškiai panaikino svečių turėtą persvarą (75:75). Pagrindinis aikštelės šeimininkų spurtas prasidėjo likus iki rungtynių pabaigos apie 3,5 min. Mato Zutkio keturi iš eilės pelnyti taškai ir Ovidijaus Varanausko dar vienas tolimas metimas leido Aurimo Liuizos auklėtiniams įgyti 8 taškų persvarą (90:82). Per likusį laiką komandos apsikeitė metimais, bet Birštono komandos persvara dar padidėjo vienu tašku (100:91).

Rungtynes stebėjo didelis būrys birštoniečių ir kurorto svečių. Atrodo, jog Birštono SC vadovybei jau atėjo laikas pagalvoti apie didesnį kiekį sėdimų vietų.