Keturių kėlinių bei pratęsimo drama ir vienas taškas, nulėmęs Prienų komandos skrydį į ketvirtfinalį

Balandžio 10 d. į Prienų sporto areną susirinkę sirgaliai pamatė tikrą krepšinio šou su pilna dramos elementų pabaiga. Prienuose buvo žaidžiamos penktosios „Nostra.lt-RKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų aštuntfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynės tarp „Mačiūnai-KKSC“ ir Šilalės „Lūšis“ komandų. Pergalė šiose rungtynėse kiekvienai iš jų garantavo kelionę į ketvirtfinalį. Per pagrindinį laiką nugalėtojas nebuvo išaiškintas ir komandos turėjo žaisti pratęsimą, kuriame taip pat nestokojo dramatizmo ir sėkmės istorijų.

Likus iki pirmojo pratęsimo pabaigos apie 1,5 min. svečiai po dviejų tolimų metimų įgijo 4 taškų pranašumą (99:103). Prienų komandos strategas Paulius Ivanauskas ima minutės pertraukėlę ir tai buvo geras sprendimas.
Domantas Šeškus meta tritaškį, varžovui užfiksuota pražanga, o „Mačiūnai-KKSC“ komandos lyderis sumeta visas baudas (102:103). Svečių komandos žaidėjui fiksuojami žingsniai. Ir tada prasidėjo pasiutpolkė. Prienų komanda klysta, klysta ir svečiai iš Šilalės. Domantas Šeškus pataiko dvitaškį (104:103). Svečiai atsako taikliu metimu (104:105).

Prienų „Mačiūnai-KKSC“ – Šilalės „Lūšis“ 106:105 (23:23, 23:28, 23:10, 23:31). Pratęsimas 14:13

Prienų komandos atakai lieka 5 sek. Domanto Šeškaus prasiveržimas stabdomas. Teisėjas skyrė pražangą besiginančiai pusei. Švieslentė rodo, kad iki pratęsimo pabaigos lieka 1,2 sekundės.

Pergalingas taškas

Domantas Šeškus šaltakraujiškai realizuoja abu baudos metimus (106:105).
Šilalės komanda ima minutę, bet jų ataka tikslo nepasiekė ir „Mačiūnai-KKSC“ krepšininkai šventė pergalę vieno taško skirtumu, kuris tapo auksiniu įveikiant aštuntfinalio barjerą.
Domantas Šeškus pelnė 41 tašką ir surinko 46 naudingumo balus. 21 taškas Arno Tilindės sąskaitoje, 18 – Kajaus Okmano, 10 – Adomo Stančiko.

Rungtynių pradžia buvo labai nervinga ir beveik dvi minutes abi komandos svaidė kamuolius visur, tik ne į krepšį. Pirmieji taškų badą įveikė svečiai, kurie įgijo 5 taškų pranašumą (0:5). Prienų komandą skandino klaidos. Domanto Šeškaus tritaškis pradžiugino gausiai į areną susirinkusius sirgalius (3:5). O Arno Tilindės pelnyti iš eilės 7 taškai leido aikštelės šeimininkams išeiti į priekį (10:7). Likus iki pirmojo kėlinio pabaigos apie 3 min. „Mačiūnai-KKSC“ krepšininkai po Kajaus Okmano tritaškio įgijo 5 taškų persvarą (18:13).

Deja, išlaikyti iniciatyvos Prienų komandai nepavyko ir svečiai per minutę panaikino taškų deficitą bei vienu tašku persvėrė rezultatą (18:19). Tiesa, aikštelės šeimininkai surengė keletą sėkmingų atakų ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai (23:19). Pirmo kėlinio pabaigoje sėkmė lydėjo svečius ir rezultatas buvo lygus (23:23).

Antrojo kėlinio pradžioje Prienų komandos puolimas sustojo, o svečiai iš Šilalės pradėjo tolti ir labai greitai įgijo 9 taškų persvarą (25:34). Tiesa, Arno Tilindės ir Domanto Šeškaus pastangomis spurtas buvo pristabdytas (33:39). Deja, bet nedaug likus iki antrojo kėlinio pabaigos Prienų komandos taškų deficitas šoktelėjo iki 12 taškų (33:45). Visgi, aikštelės šeimininkams iki kėlinio pabaigos pavyko sušvelninti atsilikimą (46:51). Tritaškį pataikė Domantas Šeškus, o Kajaus Okmano tolimas metimas sumažino skirtumą iki 5 taškų.

Ir nors trečiojo kėlinio pradžia nieko gero nežadėjo (51:57), Prienų komanda surado savyje jėgų perlaužti rungtynių eigą ir likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min. rezultatą išlygino (57:57). O toliau dar geriau. Iki kėlinio pabaigos „Mačiūnai-KKSC“ krepšininkai pataikė 4 tritaškius ir po trijų kėlinių įgijo 8 taškų pranašumą (69:61).

Ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkai ilgą laiką kontroliavo žaidimo eigą (74:64), bet kėliniui įpusėjus persvaros neliko (79:79). Pauliaus Steikūno penki iš eilės pelnyti taškai leido Prienų komandai įgyti 5 taškų persvarą (84:79). Domantas Šeškus padidino persvarą iki 6 taškų (87:81). Deja, išlaikyti persvaros nepavyko. Svečiai kėlinio pabaigoje tolimu metimu išlygino rezultatą (92:92), o prieniškių ataka nepavyko. Pratęsimas, kuriame sėkmės svarstyklės keitėsi nuolat, finiše buvo palankesnis aikštelės šeimininkams, kurie laimėjo šias pilnas dramatizmo rungtynes vieno taško skirtumu (106:105).