Kėdainiuose pasirašytos bendruomenių savivaldos programos sutartys

IMGP9264

Birželio 3 d. Kėdainiuose socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė su 15 savivaldybių vadovais pasirašė sutartis, pagal kurias savivaldų bendruomenės gaus lėšas savo programoms finansuoti.

Pasirašymo ceremonijoje taip pat dalyvavo Birštono ir Prienų rajono savivaldybių delegacijos, vadovaujamos merų Nijolės Dirginčienės ir Vyto Bujanausko.

IMGP9310

Birštono savivaldybės vardu sutartį pasirašė merė Nijolė Dirginčienė,

IMGP9355

Prienų rajono savivaldybės – administracijos direktorius Algis Marcinkevičius.

Po sutarčių pasirašymo ceremonijos Birštono savivaldybės merė pasakė, jog savivaldybė pagal bendruomenių savivaldos programą gaus apie 10000 Lt, kurie bus panaudoti tikslingai, visuomenės poreikiams, bei pridūrė, kad galutinis sprendimas bus priimtas po diskusijų su bendruomenėmis.

Birštono Vienkiemio bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys patikino, jog lėšos turi būti panaudotos tai veiklai, kuri sukurs išliekamąją vertę. Darbai, kurie bus atlikti už šios programos lėšas, turės būti matomi.

Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus teigimu, apie 60000 Lt, pagal minimąją programą gautos lėšos, bus panaudotos tiems darbams arba veiklai, kuriuos parinks bendruomenių taryba, atstovaujanti Prienų krašto bendruomenėms.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija visoms 60 savivaldybių skirs 8 mln. litų. Tokia pat suma buvo skirta ir praeitais metais.

Lėšos skiriamos proporcingai pagal tai, kiek surenkama pajamų mokesčio vienoje ar kitoje savivaldybėje.

Birštono savivaldybės merė teigė, jog strateginis kursas  lyg ir aiškus – reikia kurti daugiau darbo vietų.

Savivaldos atstovai išsakė viltį, jog ministerija tokiam kilniam tikslui kitais metais skirs daugiau lėšų, o socialinės apsaugos ir darbo ministrė teigė mananti, jog šios kol kas nedidelės lėšos pirmiausiai ugdo bendruomenių savarankiškumą, visuomeniškumą ir pilietiškumą.

Praeitais metais programos lėšų įsisavinime dalyvavo 551 šalies seniūnija bei buvo panaudota 99,05 % skirtų lėšų.

 

Jonas Kavaliauskas

 

Taip pat skaitykite