Kauno rajono gyventoja sulaukė VMI darbuotojais prisistačiusių telefoninių sukčių skambučių

Pranešimas spaudai

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) įspėja gyventojus dėl melagingų skambučių ir ragina nepasitikėti mokesčių inspekcijos darbuotojų vardu prisistatančiais asmenimis, ir skambinantiems neatskleisti savo asmens bei elektroninės bankininkystės duomenų.

Į Kauno rajono policijos komisariatą kreipėsi Garliavos gyventoja, kuri telefonu pareigūnus informavo, jog sulaukė Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) darbuotojo skambučio į savo laidinį telefoną dėl neva netyčia į jos sąskaitą pervestų 814 litų. Gyventoja pasakojo, jog VMI darbuotoja prisistačiusi moteris paprašė sąskaitos numerio ir elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų. Įtarusi, jog skambina telefoniniai sukčiai garliaviškė prašomų duomenų nepateikė, ir pasakiusi, kad jai reikia nuvykti į banką gauti savo elektroninės bankininkystės duomenis, kreipėsi į policiją. Kauno rajono policijos pareigūnai bendradarbiaudami su išvengusia sukčių pinklių moterimi siekė nustatyti VMI darbuotojų vardu besinaudojančių ir išvilioti iš gyventojų pinigus bandančių asmenų tapatybę. Kai sukčiai su gyventoja susisiekė dar kartą, garliaviškė pati paprašė susitikti, tačiau tariama VMI darbuotoja pareiškusi, kad dirba Vilniuje, o darbo valandos baigiasi 18 valandą, į Kauną atvykti atsisakė. Sukčiautoja paprašė sąskaitos numerį bei prisijungimo kodus atsiųsti elektroniniu paštu valstybine.m.i@inbox.lt.

Garliavos gyventoja visą šią informaciją pateikė Kauno rajono policijos komisariato pareigūnams, kurie toliau tiria situaciją bei siekia identifikuoti neteisėtai VMI darbuotojų vardu besinaudojančius asmenis. Kaip Kauno AVMI informavo policijos pareigūnai, telefoniniai sukčiai, kalbėdamiesi su žmonėmis kartais vartoja sudėtingas buhalterines frazes, todėl gyventojai turėtų būti dar atidesni.

Tai jau ne pirmas atvejis, kai Kauno apskrities gyventojams skambina sukčiai, prisistatantys mokesčių inspekcijos darbuotojais ir reikalauja sąskaitos numerių bei elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų.

Kauno AVMI pažymi, kad mokesčių inspekcijos specialistai neskambina gyventojams ir neprašo nurodyti jokių asmens ar banko sąskaitų duomenų. Visi mokesčiai, rinkliavos ir įmokos surenkami į sumokami į VMI prie FM surenkamąją sąskaitą LT Nr. LT24 7300 0101 1239 4300.

Mokesčių administratorius ragina gyventojus būti budrius ir apie įtarimą sukėlusius skambučius pranešti Mokesčių inspekcijos Pasitikėjimo telefonu 1882 bei šalies Policijos komisariatams.

 

Taip pat skaitykite