Kašonių bendruomenė turi naują virtualią vizitinę kortelę

kašonys1

Internetinė erdvė yra puikus įrankis pasidalinti organizacijos nuveikta veikla, organizuotais renginiais bei pasiekimais. Kaimo bendruomenė „Kašonys“ pasinaudojo skaitmeninėmis galimybėmis ir sukūrė internetinę svetainę, kuria lengvai galima pasiekti visus gyventojus.

Kaimo bendruomenė ,,Kašonys“ sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo idėją – sukūrė bendruomenės interneto svetainę. Laimėjimas konkurse suteikė bendruomenei galimybę dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę.

Kašonių kaimo bendruomenė buvo įkurta 2008 metais ir iki šiol aktyviai vykdo įvairias akcijas. Jie padeda vienišiems ir neįgaliesiems pasirūpinti buitimi, tvarko partizanų kapus, prižiūri Kašonių seniūnijos teritorijoje esančius piliakalnius, organizuoja vaikų stovyklas, glaudžiai bendradarbiauja su kitomis bendruomenėmis ir Jiezno seniūnijoje esančiomis institucijomis. Veiklų yra vykdoma itin daug, bet ilgą laiką nebuvo galimybės pasidalinti šiomis žiniomis su pasauliu. Todėl dalyvavimas projekte padėjo kašoniškiams įgyvendinti internetinės svetainės idėją ir tikslą – efektyviau pristatyti savo veiklą elektroninėje erdvėje.

kašonys

Projekto pradžioje buvo sudaryta darbo grupė, kuri išklausė gyventojų lūkesčius ir sukūrė internetinę svetainę http://kasoniubendruomene.lt/. Pagrindinė svetainės misija – padėti bendruomenei skleisti informaciją apie savo darbus, vykdomus renginius, pranešti nariams apie aktualius įvykius. Nuolatinės veiklos vykstančios kaimo bendruomenėje dabar jau skelbiamos svetainėje. Tai padeda dar labiau motyvuoti gyventojus būti aktyviais, naudotis internetu bei informacinėmis ir ryšio technologijomis, o internetinės svetainės atsiradimas skatina dažniau joje lankytis, plačiau pasidomėti bendruomenės veiklomis, sužinoti visą informaciją apie būsimus renginius.

Kaimo bendruomenės ,,Kašonys“ narė Danutė Bajorienė džiaugiasi, jog internetinė svetainė tapo puikia virtualia vizitine kortele, tiesiogiai prisidedančia prie sėkmingos organizacijos veiklos. Dabar informacija pasiekia net ir užsienyje gyvenančius gyventojus, kuriems rūpi kaip gyvena jų gimtojo krašto žmonės, dalinasi patarimais bei patirtimi ir, žinoma, kartu džiaugiasi laimėjimais. „Sukurto internetinio puslapio dėka bendruomenės nariai tapo lengviau pasiekiami, ypač vyresnio amžiaus ar išvykę į užsienį“, – pastebi D. Bajorienė.

Pasak jos, internetinė svetainė didžiausią naudą atnešė senjorams ir moksleiviams: „Senjorai neišeidami iš namų gali sužinoti visas bendruomenės naujienas. Moksleiviai noriai dalyvauja proto mūšiuose, kurie organizuojami svetainėje.“

„Ateityje svetainėje planuojame vykdyti apklausas, skelbti konkursus, įvairiomis progomis sveikinti bendruomenės narius, kviesti žaisti įvairius interaktyvius žaidimus.“ Organizacija tikisi, kad tokiu būdu skirtingų kartų ir interesų žmonės dar aktyviau įsitrauks į bendruomeninį gyvenimą, o sukurtas stiprus virtualus ryšys su gyventojais peraugs į bendrystę būsimų veiklų metu.

Apsilankykite bendruomenės tinklalapyje http://kasoniubendruomene.lt/ ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

Prisijungusi Lietuva_ES logo_su fonu

Taip pat skaitykite