Karštis išbando ir „Birštono taurė 2015“ varžybų dalyvius

Viktoras Arbačiauskas

Nuo liepos 2 dienos Birštone ir apylinkėse vyksta karšto oro balionų „Birštono taurė 2015“ varžybos, kurios yra savotiška 2016 m. Pasaulio moterų čempionato repeticija pilotėms moterims, taip pat ir varžybų organizatoriams.

Šios savaitės orai nelabai palankūs varžyboms, nes dažniausiai šeimininkavo ramybė ir balionai buvo priversti beveik kaboti ore.

Visgi, varžybos jau laikomos įvykusiomis, nes atlikti du skrydžiai ir 10 pratimų (pagal normą būtina, kad būtų atlikti du skrydžiai ir trys pratimai).

Tarp 33 dalyvių Birštono padangėje varžosi ir mūsų krašto atstovai – Rita Naujalienė, Žydrūnas Kazlauskas ir Marius Naujalis.

Po pirmojo skrydžio, kurio metu buvo atlikti 4 pratimai, Ž. Kazlauskas buvo ketvirtas (6,5,9,20), M. Naujalis – 18 (29, 7,4,31), R. Naujalienė – 19 (25, 11, 18, 21).
Penktadienį buvo du skrydžiai ir jų metu atlikti 6 pratimai.

Deja, R. Naujalienei penktadienis nebuvo laimingas ir pilotė iš 19 smuko į 28 vietą.

Mūsų krašto vyrai pasirodė žymiai geriau. Ž. Kazlaukas  po 8 pratimų pakilo į antrąją (5, 7, 14,12), o M. Naujalis – į 12 (8 ,5, 23, 11)  vietą.

Deja, bet penktadienio vakaro skrydis vėl buvo komplikuotas. Buvo atlikti tik du pratimai. 9 pratimas visiems mūsų pilotams buvo nesėkmingas. Ž. Kazlauskas parodė tik 29, M. Naujalis – 24, o R. Naujalienė – 31 rezultatus.

Tiesa, dešimtajame pratime Ž. Kazlauskas vėl sėkmingai „iššovė“ ir buvo penktas. Bendroje įskaitoje varžybų organizatorius, nors ir nukrito vienu laipteliu, bet išsilaikė prizininkų gretose.
M. Naujalis parodė 21 rezultatą, o R. Naujalienė – 18.
Bendroje įskaitoje Marius nukrito į 14 vietą, Rita išliko 28.

„Birštono taurės“ varžybos organizuojamos kas antrus metus, o pasigrožėti kurorto vaizdais iš padangėje plaukiojančio baliono galima vos ne kasdien, nes oreivių klubas „Audenis“ išpildo kurorto svečių pageidavimus.

Birštono geografinė padėtis labai tinka karšto oro balionų varžyboms, nes galima gan laisvai, be apribojimų skraidyti, o ir privatūs asmenys leidžia kilti ir tūpti iš jų valdų. Graži gamta, aukšto lygio sveikatingumo servisas, ramus ir subtiliai tvarkomas miestas – gera vieta ekstremaliems pojūčiams ir poilsiui.

O jei yra noras paskraidyti ne tik balionais, bet ir sklandytuvais, ir šis norą įgyvendinsit Pociūnuose. Aerodromas yra įsikūręs kaimyninėje Prienų rajono savivaldybėje, visiškai šalia Birštono.

Taip pat skaitykite