Karantinas pratęstas iki gegužės 31 d. Šalyje nustatyti dar penki nauji susirgimo koronavirusu atvejai

 

IMGP0294

kvitrina.com

Gegužės 6 d. 7 val. duomenimis, šalyje per gegužės 5 d. nustatyti dar penki nauji susirgimo koronavirusu atvejai. Iš viso susirgusiųjų skaičius padidėjo iki 1428 asmenų. Lietuvoje koronavirusu serga 659 žmonės, mirė 48. Dar 3 koronavirusu sirgę asmenys, anot SAM informacijos, mirė dėl kitų priežasčių. Pasveiko 718 asmenų, tarp jų – penki Prienų rajono savivaldybėje. Šalyje saviizoliuojasi 374 asmenys, iš jų 28 Prienų rajono, vienas – Birštono savivaldybėse.

Kauno klinikų laboratorijoje per gegužės 5 d. patikrinta 2068 ėminių, nustatyti 7 teigiami rezultatai (nenurodoma kiek naujų, o kiek pakartotinių).

Prienų socialinių paslaugų centre 27 iš 74 darbuotojų, kurie tiesiogiai dirba su padidintos rizikos asmenimis, jau du kartus buvo atlikti koronaviruso testai ir abu kartai buvo neigiami. Pasak centro direktorės Aurelijos Urbonienės, žmonių su negalia dienos centro veikla gali būti atnaujinta, atsižvelgiant į SAM rekomendacijas.

Gegužės 6 d. Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 d. Iš kitos pusės, pritarta karantino sąlygų švelninimui.

Nuo šiandien leidžiama plaukioti mažaisiais pramoginiais, sportiniais ir tradiciniais laivais, bet turi būti laikomasi atstumo reikalavimų ir, aišku, būtina dėvėti apsaugines kaukes. Taip pat, užsiimant vandens pramogomis ar sportuojant atviruose vandens telkiniuose, nereikės dėvėti apsauginių kaukių.

Nuo gegužės 11 d. vairuotojai galės laikyti egzaminus.

O nuo gegužės 18 d. galės pradėti veikti darželiai ir gali būti teikiamos kontaktinės socialinės paslaugos vaikams ir žmonėms su negalia. Galės veikti ir vaikų, ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centrai. Tiesa, turi būti laikomasi karantino sąlygų. Galimos bus ir kūno grožio paslaugos (išskyrus veido). Galėsime lankytis Latvijoje ir Estijoje bei priimti svečius iš kaimyninių šalių be saviizoliacijos. Taip pat su gydytojo leidimu bus leidžiama aplankyti pacientus ligoninėje.

Numatoma leisti užsiėmimus lauke ir sporto klubuose, bet ne didesnėms nei dešimties žmonių grupėms. Jau galės vykti kameriniai renginiai lauko sąlygomis, o nuo gegužės 30 d. ir uždarose patalpose. Dalyvių skaičius apribojamas iki 30 žmonių ir privaloma laikytis karantino sąlygų.

 

Taip pat skaitykite