„Vytautas“, po pertraukos praradęs abu centrus, sugebėjo apginti savo tvirtovę

Karolis Urba

Prienų – Birštono „Vytauto“ krepšininkai po dramatiškos kovos Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynėse su Utenos „Juventus“ komanda sugebėjo prasimušti į šio prestižinio turnyro pusfinalį. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai paskutinėmis rungtynių sekundėmis išplėšė pergalę rezultatu 88:86 (25:19, 27:18, 18:16, 18:33).
Trečiojo kėlinio viduryje „Vytautas“ turėjo 24 taškų persvarą (65:41), bet per keletą minučių prarado abu aukštaūgius (Vaidą Čepukaitį ir Vilmantą Dilį) ir prarado rungtynių kontrolė. Visgi, ketvirtojo kėlinio pabaigoje Prienų – Birštono komandos žaidėjai  sustabdė „Juventus“ komandos galingą spurtą ir išplėšė pergalę.

„Vytauto“ krepšininkai rungtynes pradėjo susikaupę. Po Vytauto Šulskio dvitaškio, buvo sužaistas geras epizodas gynyboje. Deja, klaida puolime brangiai kainavo ir „Juventus“ krepšininkai išėjo į priekį (2:3). Prienų – Birštono komanda ištaisė savo klaidą ir laimėjo minutės atkarpą 7:0 bei įgijo 6 taškų persvarą (9:3). Kėliniui įpusėjus Virginijaus Šeškaus auklėtinių pranašumas padidėjo iki 7 taškų (14:7).  Antroje kėlinio pusėje „Juventus“ sugebėjo išnaudoti „Vytauto“ klaidas puolime (nepataikyti metimai iš po krepšio) ir likus iki kėlinio pabaigos 2 min. sumažino skirtumą iki vieno taško (20:19). Visgi, „Vytauto“ žaidėjai neleido varžovams ne tik perimti iniciatyvos, bet ir apgynė savo krepšį. Užtat puolime buvo sužaista sėkmingai – Vilmantas Dilys užbaigė atakas taikliais metimais (23:19). Tašką pirmajame kėlinyje pastatė Paulius Ivanauskas įmetęs dvitaškį paskutinėmis kėlinio sekundėmis (25:19).

Kėlinys prasidėjo taikliais Vaido Čepukaičio ir Dainiaus Šalengos metimais bei gerais epizodais gynyboje (30:19). Šarūnas Vasiliauskas pelnė 4 taškus iš eilės ir padidino „Vytauto“ persvarą iki 12 taškų (35:23). Bet kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 6 taškai (38:32). Bet Prienų – Birštono krepšininkai nesutriko ir po Vilmanto Dilio ir Vytauto Šulskio metimų grąžino dviženklį pranašumą (42:32). Antroje kėlinio pusėje „Vytauto“ krepšininkai toliau diktavo žaidimo ritmą ir po dviejų kėlinių įgijo 15 taškų persvarą (52:37).

„Vytauto“ krepšininkai kėlinį pradėjo labai galingai ir po pirmųjų trijų minučių padidino savo persvarą iki 22 taškų (61:39). Bet tada prasidėjo Prienų – Birštono komandos bėdos. Traumą gavo Vaidas Čepukaitis. Jį pakeitęs Vilmantas Dilys padidino komandos pranašumą iki 24 taškų (65:41). Bet kitoje atakoje ir jis gavo traumą. „Vytauto“ komanda liko be abejų aukštaūgių. susiklosčiusią situaciją išnaudojo „Juventus“ komanda ir iki kėlinio pabaigos sumažino skirtumą iki 17 taškų (70:53).

Likę be centrų Virginijaus Šeškaus auklėtiniai prarado iniciatyvą ir varžovai pradėjo tirpinti „Vytauto“ persvarą. Likus iki kėlinio pabaigos 46 sek. Utenos krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai (80:81).

Šarūnas Vasiliauskas pelnė dvitaškį (82:81). Laimonas Kisielius realizavo du baudos metimus ir „Vytautas“ įgijo trijų taškų pranašumą (84:81). Utenos komanda sumažino skirtumą iki vieno taško (84:83). Likus iki kėlinio pabaigos 13 sek. Šarūnas Vasiliauskas sumėtė abi baudas ir atstatė trijų taškų persvarą (86:83). „Juventus“ atsakė taikliais baudos metimais (86:85) ir bandė neleisti „Vytauto“ krepšininkams išmesti kamuolį, bet pražiopsojo po jų krepšiu atsidūrusi Vytautą Šulskį, kuris gavęs nuo Pauliaus Ivanausko perdavimą, pelnė  du taškus (88:85).

„Juventus“ dar bandė išsigelbėti ir S. Butterfield, pataikęs pirmąją baudą (88:86), antrąją sąmoningai prametė, bet šis manevras nepadėjo. Prienų – Birštono komanda atsilaikė ir šventė pergalę.

Vytautas Šulskis „Vytauto“ komandai pelnė 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. 21 tašką į varžovų krepšį įmetė Šarūnas Vasiliauskas, po 12 – Laimonas Kisielius ir Vaidas Čepukaitis, po 9 – Paulius Ivanauskas ir Vilmantas Dilys, 5 – Dainius Šalenga, 4 – Domantas Šeškus.