Kalėdinė šokių šventė „Prienų taurė 2016“

Vilija Čiapaitė

Gruodžio 11 d. Prienų sporto arenoje vyko Kalėdinė šokių šventė „Prienų taurė 2016“. Tai jau antras kartas, kuomet į šokio fiestą įsilieja jaunieji šokėjai iš Ežerėlio, Marijampolės, Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Birštono ir Prienų regionų.

Dar vykstant registracijai mažyliai ir vyresnieji glaustėsi prie didelio ir mielo Peliuko Mikio, vaikų mėgstamo personažo, kuris čia stovėjo ir laukė savo gerbėjų. Vieni glaudėsi, kiti gi glostė, kalbino ir prašėsi nufotografuojami.

Pagaliau buvo atidaryta šventė ir prasidėjo konkursas. Buvo smagu žiūrėti į mažuosius šokėjus, kurių veidukuose nesimatė jokios įtampos, o vienas kitas suspėjo net nusižiovauti. Komisijos nariai turėjo ganėtinai daug darbo, nes teko sunki misija – pastebėti šokio žingsnelius ir jų netikslumus, kad būtų atrinkti patys pačiausi.

Kadangi šokio šventė vyksta priešventiniu laikotarpiu, į salę atidardėjo ir Kalėdų Senelis, kuris šauniai pasilinksmino ne tik su vaikais, bet ir susirinkusiais salėje. Beje, ne vienam seilė nuvarvėjo, kai šokio ritme pasirodė buvusio „Žuvėdros” kolektyvo nariai. Be šokio buvo ir muzikos pertraukėlė, kurios metu grojo akordeono virtuozas Vytenis Danielius, o dainininkė Ingrida Kazlauskaitė po savo pasirodymo sulaukė daug plojimų.

Laikas nenumaldomai greitai prabėgo ir štai Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir šio renginio kuratorė Sandra Lipinskaitė-Valiūnienė, komandos padedami, pradėjo apdovanojimo ceremoniją. Švytinčios vaikų akys kalbėjo pačios už save, nes kiekvienas laimėjimas priverčia pasitempti, tapti geresniais šokėjais ir tai dar vienas laiptelis išsvajotos pergalės link.

Po renginio pakalbinta Sandra sakė, jog renginyje dalyvavo apie 300 šokėjų. Pasak jos, kiekvienas jų yra potencialus pretendentas tapti profesionaliu šokėju. Pasak jos, pasaulio šalyse pramoginio šokio mokomi vyresni vaikai (maždaug nuo 14 metų). Tik mūsų šalyje pramoginio šokio mokomi vaikai jau ankstyvame amžiuje (2-5 metai). Tokiame amžiuje vaikai labai imlūs ir daug lengviau pasiekti gerų rezultatų. Daug pavyzdžių nereikia ieškoti, nes mūsų šokėjai užima gana aukštas vietas pramoginio šokio pasaulyje. Beje, šaunu, kad šioje šokio šventėje dalyvavo per 160 Prienų krašto šokėjų, tad tik tereikia tikėtis, jog jie gali drąsiai pretenduoti į Pasaulio šokėjų gretas, tereikia tik daug dirbti.

 

 

Taip pat skaitykite