Kaip prakalbinti pavasarį?

IMGP5474

Vilija Čiapaitė

Prienų kultūros ir laisvalaikio centre meno mylėtojus pakvietė Jurgitos Buterlevičienės tapybos ir keramikos darbų paroda „Pavasaris“. Vos tik priėjus prie darbų, akimis menininkė mus nuveda, tarsi už rankos, kad nepasiklystume nuo svaigaus pavasario šėlsmo…

Menininkės darbai, ypač miniatiūros, traukte traukė akimis paliesti ir kiekvieną įdėmiai „apčiupinėti“. Jie puikiai sukomponuoti ant metalinio tinklo ir jaučiamas magiškas medžio pokalbis su menininkės prisilietimu. Tai verčia kiekvieną darbą atidžiai apžiūrėti, įsijausti į pasakojimą. O tas pasakojimas apie pasikaišiusį padurkus pavasarį, nešantį spalvas, atgimimą ir saulę, kuri prikelia mintis naujam gyvenimo etapui.

Miniatiūrose detalės kalba pačios už save… Štai, seniai nebeveikiančio laikrodžio detalės tyliai tiksi laiką, kurio niekas negirdi, čia rūke paskendusio medžio šauksmas, kad laikas pokyčiams! O medis, ant kurio savo magišku teptuku tapiusi Jurgita, suteikia gamtos sukurtas vaivorykštes, kurios šviesoje mirgėdamos patraukliai žiūrisi.

ec11929b-7e44-459f-aaf0-64e4f91c5531

Ant drobės tapyti darbai, tai tarsi ciklas, kur bėgantys lašai neleidžia suprasti, kas už tos vos permatomos skraistės… O ten mistiškai išplaukę medžio kontūrai, kitur gi matai nušvitimus, kuriuos menininkė prigesinusi įgudusia ranka… Juk tai pavasaris, kviečiantis tai pajusti, pamatyti!

Keramikos darbai, beje, tikrai tiktų karališkam kavos ar arbatos gėrimo ritualui. Kavinukai išdidžiai ir gana patraukliai iškėlę savo snapelius, pasiruošę pripildyti puodelius kvapnaus gėrimo. Jų dangtelius pavadinčiau auksinėmis karūnėlėmis, kurios ypač puošia pūstažandžius indus. Porcelianinė cukrainė, dėžutė biriems produktams, o gal kokiai prabangiai bižuterijai. Saldaininės ar kitokie maži suvenyrai tarsi susiję vienas su kitu, nes, kaip žinia, porcelianas ir taip yra ypatingas – tai patrauklumo ir didybės molis, kurį suvaldyti yra gana sudėtingas procesas.

Tiesiog visko nesuminėsi, reikia patiems apžiūrėti!

Trumpai apie menininkę

Jurgita Buterlevičienė gimė ir augo Vilniuje. Baigė M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, o vėliau ir Vilniaus dailės akademiją. Šiuo metu gyvena ir kuria ramybe alsuojančiame Jiezne. Gal ta ramybė ir leidžia, stebint gamtos stebuklus, sukurti puikius darbus. Ir ne veltui jos darbai pulsuoja gamta!

Jurgita parodas eksponuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Taip pat skaitykite