Kaip kalbų mokomės šiandien? Naujausios tendencijos

Kaip kalbų mokomės šiandien

2020-ieji buvo itin įdomūs, netikėti ir iššūkių kupini metai. Pokyčiai, nuvilniję per visą pasaulį, palietė daugumą gyvenimo sričių, pakoregavo verslų veikimo principus ir mokymosi procesus. Tačiau daugelis mokymosi procesų ne tik persikėlė į virtualią erdvę, bet ir stipriai patobulėjo. Straipsnyje aptariame, kaip šie pokyčiai buvo priimti, kaip kalbų mokymo įstaigos prisitaikė ir savo paslaugas pradėjo teikti nuotoliniu būdu.

Sutikta įtariai

Kaip ir buvo numanyta, toks staigus mokymosi procesų pokytis buvo sutiktas gana įtariai ir skeptiškai. Dauguma galvojo, kad mokslo kokybė ženkliai kris, pats procesas taps nenaudingas, neįdomus. Tačiau situacijai tęsiantis ir mokymuisi persikėlus į virtualią erdvę, vis daugiau asmenų, kurie šiame procese dalyvavo, pradėjo pastebėti teigiamus pokyčius.

Procesų keitimas pareikalavo tiek specialistų, tiek besimokančiųjų kantrybės ir pastangų. Tačiau perkėlus užduotis į elektroninę erdvę, gana lengvai buvo pasiektas pradžioje futuristiniu laikytas modelis – jis veikia puikiai ir patenkina visus mokymosi poreikius.

Pavyzdžiui, norvegų kalbos kursai dabar gali vykti ten, kur nori kursų dalyvis; jam tereikia prieigos prie interneto ir išmaniojo įrenginio. Tai gali praversti siekiant kursų kokybės, nes kalbos mokymus gali vesti Norvegijos pilietis, gimtakalbis, gyvenantis šioje šalyje. Šiuo būdu suteikiami puikūs kalbinių žinių pamatai, išmokstama, kaip ją vartoti kasdienėse situacijose ir aplinkoje, kur kalba vartojama natūraliai.

Mažiau problemų, daugiau paprastumo

Būtent dėl darbo kompiuteriu toks modelis yra žymiai paprastesnis ir pašalina galybę kliūčių norintiems išmokti kalbos kokybiškai. Jei kai kurie anksčiau ir dvejodavo dėl atstumo, kurį tenka įveikti keliaujant į didmiestį, kuriame yra kalbų mokykla, dabar ši problema tapo nebeaktuali. Be to, mokantis nuotoliniu būdu galima jaustis laisviau tiems, kurie žengia pirmuosius žingsnius kalbos kelyje. Taip galima sumažinti stresą mokantis, atliekant užduotis, bendraujant.

Svarbu ir tai, kad daugeliui pramonės šakų prisitaikant prie situacijos, knygų leidybos įmonės ir mokslo išteklių platintojai perkėlė didžiąją dalį informacijos į virtualią erdvę, sukūrė skaitmeninius mokymo šaltinių variantus. Taigi, norint mokytis ir tobulėti nereikia daug pastangų – visi ištekliai prieinami kelių klavišų spustelėjimu.

Įžvelgiamos naudos ekologijos srityje

Žinoma, atkreipus dėmesį į šaltinių skaitmeninimą, galima aptikti ir kitų teigiamų tokio proceso padarinių – tai ne tik lengva prieiga prie duomenų. Pradėjus leisti elektroninę mokymosi medžiagą ir kuriant platformas mokymuisi, ženkliai sumažėjo spausdinimo poreikis. Taigi, sunaudojama mažiau popieriaus, kitų resursų, todėl galima išsaugoti daugiau medžių ir kitaip tausoti aplinką.

Mokymasis per pastaruosius metus sparčiai pakito. Kai kurie, to vengę ir nenorėję, pagaliau pripažįsta, kad mokymasis nuotoliniu būdu yra puikus įrankis, padedantis išnaudoti laisvą laiką namuose asmeniniam tobulėjimui. Todėl kviečiame nešvaistyti savo potencialo karantino metu ir turiningai išnaudoti šį laikotarpį mokantis tų kalbų, apie kurias jau ilgai svajojote. Juk ne veltui sakoma: „ko išmoksi, to ant pečių nenešiosi“. Grįžę į įprastas gyvenimo vėžes, galėsite skabyti mokslo vaisius ir džiaugtis savo pasiekimais, kurie padės sparčiau kopti karjeros laiptais.

Taip pat skaitykite