Kaip atsiranda pasakos ir knygos?

Ir pasaka turi namus

Tarptautinę vaikų knygos dieną Jiezno biblioteka paminėjo ypatingu renginiu – naujos pasakų knygelės pristatymu. Naujų knygų išleidžiama daug, bet ši atsirado labai nepaprastai – pasakas jai kūrė globėjai ir įtėviai. Surinko jas ir sudėliojo „Gimk Jieznas“ specialistės Vilija Kasteckaja ir Jūratė Pagirskaitė, iliustravo tautodailininkė Vilija Čiapaitė, o išleido UAB „Aipek“. Be abejo, buvo ir daugiau žmonių, padėjusių knygelei išeiti į pasaulį. Tai rėmėjai: Giedrė Banienė, Deividas Dargužis, Ervinas Marčiulionis, Algis Marcinkevičius, Arūnas Vaidogas ir Juozo Palionio labdaros ir paramos fondas.

Kovo 31-ąją į knygelės „Ir pasaka turi namus“ sutiktuves susirinko didelis būrys vaikų – Jiezno gimnazijos priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių, kuriuos labai sudomino „fėjų krikštamočių“ Jūratės ir Vilijos pasakojimai, nustebino išgirsti kūriniai, parašyti puikiai jiems pažįstami žmonės. Dar neteko matyti, kad vaikai su tokiu dėmesiu klausytų, regis, paprastų pasakojimų apie miško gyvūnėlius. Juose įpinta tokia širdį paliečianti išmintis, kad patraukia bet kokio amžiaus skaitytoją. Paskui vaikai atsakinėjo į Vilijos ir Jūratės klausimus, gavo prizų.

Labai įdomią ir svarbią užduotį mokiniai gavo į klases. Jūratė ir Vilija paprašė, kad knygelių pabaigoje esančiuose lapuose jie parašytų savo pasakas, kuriose veikėjas būtų V. Čiapaitės sukurtame skirtuke pavaizduotas gyvūnėlis. Kas žino, o gal netrukus pasaulį išvys ir dar viena knygelė?

Jiezno bibliotekos informacija

Taip pat skaitykite