Kai ekranų – per daug

biblioteka

Visas gyvenimas persikėlė į internetą – dirbame, mokomės, bendraujame. Turbūt ne vienas pajutome, kad vis dažniau norisi atsitraukti, nusisukti nuo ekrano, ir mandagiai išklausę patarimų apie elektronines knygas, prašome – „tikrų“, popierinių, kompiuterį palikę darbui, būtiniausiems reikalams. Tada tinka prisiminti, jog knygos ne vien skaitomos – jas galima klausyti. O pasirinkimui turėtų praversti šie šaltiniai:

• LRT rekomenduojamų radijo įrašų 20-ukas: https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1143807/skaityti-galima-ir-ausimis-lrt-rekomenduojamu-radijo-irasu-20-ukas

• „Vakaras su knyga“. LRT mediatekoje – radijo laidų „Vakaras su knyga“ įrašai: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013672367/vakaras-su-knyga) . Juose – puikios aktorių skaitomos lietuvių ir kitų tautų autorių knygos.

• 78 lietuviškos audio knygos nemokamai: https://www.audioknygos.lt/78-lietuviskos-audio-knygos-visiskai-nemokamai/ Net 78 mokyklos laikų knygos yra nemokamai ir teisėtai prieinamos audioknygų pavidalu.

• Portalo „15min.lt“ rubrikos „Ne vienas namuose“ garsinės knygos: https://www.15min.lt/klausyk/kategorija/audioknygos.

Skaitmeniniame Lietuvos kultūros paveldo https://www.epaveldas.lt lobyne – beveik 15 tūkstančių garso įrašų. Nemokamai galima pasiklausyti senųjų plokštelių, kuriuose – žinomų dainininkų, pamėgtų aktorių balsai.

Kažin, ar teisingai elgiamės ne tik būtiniausius darbus, bet ir visą savo veiklą stengdamiesi kuo skubiau perkelti į virtualią erdvę, ne vien suaugusius, bet ir vaikus, po nuotolinių mokymų, kviesdami dar ir į internetinius renginius? Ar saugodamiesi Covid-19 neprisišauksime kitų bėdų, nuo kurių negelbės nė vakcina? Laikas parodys. O kai ekranų – per daug, ir norisi nuo jų nusisukti, galima klausytis. Žodis labiau nei vaizdas mus veda gilyn – į pasaulį ir į mus pačius. Gražios kelionės!

Genovaitė Mačiūtė
Birštono viešosios bibliotekos bibliografė

Taip pat skaitykite