Kad Prienų istorijos juosta būtų išskirtinė

Gražiai sutapo, kad šie metai Lietuvoje yra Muziejų metai, o Prienai mini 510-ąjį gimtadienį. Muziejininkų sumanymas išausti trispalvę juostą – tai dovana Prienų miestui. Juozo Palionio labdaros ir paramos fondo atstovai su bendraminčiais taip pat prisidėjo prie šio simbolinio darbo.

Audėja Marija Šniokienė pasakojo, kad juostos nuo senų senovės audžiamos sijonui, marškiniams prilaikyti, vestuvių, krikštynų apeigoms. „Lietuvių moterų  šimtaraštės juostos stebina savo grožiu, ir tai ne vien tobulas grožis, spalvos ir ornamentų  subtili dermė, bet ir užrakinta žinia, pasakojimas, paslaptingais simboliais išraitytas. Kokią prasmę anksčiau turėjo įausti žalčiukai‚varlytės, eglutės, kryželiai, rombai, širdelės, trikampėliai, roželės, žirgeliai? Šie ženklai byloja apie itin senus mūsų protėvių kultūros klodus, savitą pasaulėžiūrą bei suvokimą. Mūsų dienas pasiekę simboliai – tarsi protėvių laiškai, kurių turinys – mums paslaptis. Tačiau bandyti šią paslaptį įminti – verta.“ Audė gausybė žmonių: Prienų bendruomenė, svečiai, mokiniai.

Mes taip pat pabandėme pirmiausia įminti audimo paslaptį. Stebėjomės, kiek kruopštumo, kantrybės, įgūdžio reikia norint kurti lygią, gražią juostą. Juolab, kad ši juosta – nepaprasta. Joje įsipynė daugybės rankų šiluma ir linkėjimai miestui.

Kiekvienoje išaustoje juostos atkarpėlėje įpintas ir kiekvieno audėjo darbas, pastangos gražiai įausti ir pasididžiavimo, meilės jausmą savo miestui. Audžiame miesto istoriją gerais darbais, įgyvendinamomis svajonėmis. Tebūna Prienų istorijos juosta spalvinga, turininga, išskirtinė! Tegul juosta būna pati ilgiausia, kokią tik galime visi išausti, ir tegul mūsų sumanymai, darbai būna reikalingi ir reikšmingi Prienams.

Juozo Palionio labdaros fondas ir bendraminčiai

Taip pat skaitykite