Juk knyga – nekalbanti mokytoja, lydinti visur ir visada. Norėdami pasilepinti, pasisemti žinių, išgirsti rašytojų mintis, atrasti ore tvyrančius klausimus, atsakymų visada ieškome knygose. Jų gausa ir įvairovė nestebina. Kad atrastume tai, ko reikia, vykstame į knygų namus – biblioteką, kurios darbuotojos visada padeda susirasti tokią knygą, kurioje atrandame beveik visus atsakymus. Šie namai Birštone stovi tarp bažnyčios ir Kultūros centro tarsi tarpinė stotelė, leidžianti pajusti ne tik sielos ramybę, bet ir kultūrinę dvasią. Juk visa tai taip susiję tvirčiausiais saitais…
Laikas ėjo, senosios bibliotekos nėra, o jos buvimą užfiksavusios nuotraukos visada primins, kokia ji buvo. Dabar biblioteka savo dideliais it akys langais priima visus, kurie ieško ir atranda.
Ir štai minint Birštono viešosios bibliotekos 65 metų veiklos sukaktį, organizatoriai pakvietė kartu atšvęsti gražų jubiliejų Kurhauze. Į šventę atvyko merė Nijolė Dirginčienė, rašytojai Vytautas Bubnys ir Elena Kurklietytė, kompozitorius Teisutis Makačinas, dailininkai Sigutė Chlebinskaitė ir Marius Jonutis, Vytautas Gendvilas, Seimo narys Andrius Palionis ir dar daug svečių iš šalies ir rajono.
Malonu, kad bibliotekos darbuotojai savo gyvenimo tarpsnį susiejo su knyga. Jų darbas neatsiejamas nuo gyvenimo. Juk dauguma darbuotojų Birštono bibliotekoje išdirbę per 40 metų, o tai įrodymas, kad kolektyvas yra tarsi vienas kumštis, tarsi viena šeima, kurioje visada atrasi atgaivą, pagalbą ir motinišką šilumą.
Po sveikinimų lavinos darbuotojus ir svečius pasikvietė „Knygos teatro“ aktoriai Viktorija Kuodytė, Redita Dominaitytė, Raimondas Paškevičius pažiūrėti spektaklio, sukurto pagal V. Mykolaičio-Putino romaną „Altorių šešėly“. Šis gražus renginys siejamas su šiemet minimomis Vinco Mykolaičio-Putino 120-osiomis gimimo metinėmis.
Niekada nenustygstanti vietoje bibliotekos direktorė yra pasakiusi: „Nuolat organizuojame įvairius renginius, rūpinamės, kad miesto gyventojus ir svečius pasiektų naujausi bei klasika tapę literatūros kūriniai. Populiarindami knygą ir skaitymą, turime ilgametes tradicijas, kartu nuolat ieškome ir naujų darbo formų. Pradėta taikyti biblioterapija – mokslas, jungiantis mediciną ir bibliotekininkystę. Bendrai veiklai sėkmingai sutelkta dviejų įstaigų – bibliotekos ir VŠĮ „Tulpės“ sanatorijos darbuotojų profesinė kvalifikacija ir žinios . Lapkričio 8 d. organizuojame konferenciją „Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“. Tikimės, kad Birštono miesto gyventojai ir poilsiauti atvykstantys svečiai, tarp gausybės gydančių procedūrų, nepamirš ir biblioterapijos teikiamos naudos“.
O „Krašto Vitrinos“ kolektyvas nuoširdžiai prisideda prie sveikinimų ir linki, kad knygų namai prie pirmosios padovanotos elektroninės knygos sukauptų dar daugiau tokių knygų ir džiugintų skaitytojus. Juk tik bibliotekininkų dėka ne knyga ieško skaitytojų, o skaitytojai ieško knygų.
Vilija Čiapaitė