Kad mokslo metai būtų saugūs

Artėja Mokslo ir žinių diena – Rugsėjo 1-oji. Linkėdami saugių kelionių į mokyklą ir iš jos, primename, kad išleidžiant vaikus į ugdymo įstaigą svarbu atsiminti, jog kiekvienas atsako už savo gyvybę ir jos saugumą. Suformuotas įgūdis išlieka visą gyvenimą, todėl būtina kuo anksčiau paaiškinti vaikui, kaip jam saugiai elgtis išėjus iš namų.
Pirmieji vaikų mokytojai yra tėvai, todėl pirmiausia jie turėtų prisiminti ir nuolat laikytis saugaus elgesio kelyje taisyklių, paaiškinti jas savo vaikui, padėti pasirinkti saugų maršrutą į mokyklą ir atgal iš jos.

Net jeigu vaikui šie mokslo metai ir nėra pirmieji, patariama palydėti vaiką į mokyklą ir iš jos. Rekomenduojama pakeliui atkreipti dėmesį į visus pavojų keliančius objektus, paaiškinti, kaip vaikui elgtis. Saugumą kelyje padės užtikrinti priemonės, padedančios būti matomam – patariama prie kuprinės ar rūbų pritvirtinti atšvaitą.

Reiktų atsižvelgti ir į tai, kad eidamas į mokyklą ar iš jos kartu su draugais vaikas gali būti mažiau atidus, nes labiau susitelks į žaidimus ar pokalbius tarpusavyje. Būtinai paaiškinkite vaikui, kad eidamas kelyje kartu su draugais turi pamokyti saugaus elgesio ir juos. 

Kita saugumą užtikrinanti priemonė – visuomet užsisekite saugos diržus transporto priemonėse ir to mokykite vaikus. Vykstant į mokyklą dviračiu, paspirtuku, mopedu laikykitės Kelių eismo taisyklių, jas priminkite vaikams, nepamirškite saugos priemonių – šalmo bei užraktų transporto priemonių apsaugai.

O vairuotojų ir kitų eismo dalyvių taip pat prašome būti atidiems ir tolerantiškiems kelyje, kad visų kelionės būtų saugios.

 

Milda Mardosienė

Taip pat skaitykite