Kad karas neįsibėgėtų ir būtų užgesintas, kaip liepsnojantis laužas – bendromis jėgomis!

IMGP4077

(Nemokamas labdaros ir paramos koncertas vyks Birštone)

Vilija Čiapaitė

Muzikos grupė iš Ukrainos „Nendrių katinas“ nuo 2014 metų priklauso savanorių organizacijai ir oficialiai padeda Ginkluotoms Ukrainos pajėgoms techninėmis priemonėmis ir kultūros programa.

IMGP4074

Grupė buvo įkurta 1995 m. „Ocheretyany Kit“ Ukrainos roko, folk – roko festivalių dalyvė ir yra išleidusi septynis albumus. Beje, grupės pavadinimas kilęs iš gyvūno, kuris gyvena pelkių nendrėse… Ten yra visko, ko reikia išgyventi, jis net moka plaukti!

Savo nemokamuose labdaros ir paramos koncertuose grupė renka lėšas Ukrainos pajėgoms ir bus skirtos įsigyti reikiamiems aeronavigaciniams prietaisams Garmin Aera 660. Vieno tokio prietaiso kaina 954 Eur. Kol kas nupirkti ir Ukrainos oro pajėgoms perduoti vos 4, trūksta dar 25 vienetų.

IMGP4095

Pakalbinau Romaną ir Mykola prieš koncertą, kuris turėjo vykti „Versmės“ sanatorijos konferencijų salėje, nes Birštonas pašykštėjo gero oro. Paklausti, ar jų koncerte skambės liūdnos dainos, jie abu vienbalsiai pasakė, jog dabar nereikia verkti, verksime po karo! Dabar reikia pozityvo, o ne užsikrėsti depresija, nes Ukrainos kariams ir visiems, kuriems svarbi taika, reikia dainų, kuriose skambėtų graži, pakelianti dvasią ir taiką nešanti žinia.

Pasak jų, jie koncertuoja tikėdamiesi padėti savo šaliai ir ten kovojantiems kariams, o artimieji likę Ukrainoje. Pasak jų, jau liepos 9 dieną jie turi būti savo šalyje.

Kaip sužinojau, nuo rašistų kulkų žuvusių jų pažįstamų ir draugų menininkų, dainininkų yra per 16, o kiek dar nežinoma!

Taigi kultinė Ukrainos grupė „Nendrių katinas“ savo pasirodymais kelia Ukrainos kovotojams kovinę dvasią nuo 2014 metų, tad jie puikiai matė karo žiaurumus, karių nusiteikimus, žmones, kurie buvo susidūrę su karo pasekmėmis.

Patys muzikantai nemėgsta pasakoti apie save, tačiau Romanas prasitarė, jog Ukrainoje likusi jo žmona su 7 mėnesių dukrele. Pasak jo, jos buvimas šalia suteikia jam labai daug dvasinės ir emocinės stiprybės. Šeimai teko bėgti nuo bombardavimų, tačiau liko kartu ir tai jam padeda.

Mykola žmona apdovanota karo savanorė, kuri likusi Ukrainoje su sergančia mama ir kiek tik gali ir turi laiko – padeda kareiviams.

Grupė keliauja su koncertine programa po Lietuvą ir nemokamai koncertuoja žmonėms. Dainos ukrainiečių kalba, tačiau, muzika, muzikantų veido mimikos, tarsi sujungia į visumą ir, kaip sakoma, kur nuoširdumas, vertėjo nereikia. Tad muzikantai savo pasirodymais kviečia paremti renkant lėšas Ukrainos pajėgoms. Vieno iš grupės narių pasakyta mintis, kad kas yra Taika žino Lietuva, Lenkija, Anglija, Amerika ir kitos šalys, todėl susitelkia bendram tikslui – paremti Ukrainą, kad karas neįsibėgėtų ir būtų užgesintas kaip liepsnojantis laužas – bendromis jėgomis.

Taigi liepos 5 dieną – atsisveikinimo koncertas, kuris vyks Klaipėdoje ir, kol kas, paskutinis Lietuvoje. Jau liepos 9 dieną, kaip ir minėjau, muzikantai bus namuose, kur jų laukia šeimos, ir tęs misiją.

Taigi PARAMĄ PERVESTI:

Asociacija „Dpoezija“

Sąskaitos Nr. LT087300010146050775

Įmonės kodas 304185706

Paskirtis: Ukraina

Taip pat skaitykite