Justas Sinica vėl buvo rezultatyvus, bet „Vytautas“ neprilygo „Lietkabeliui“

Spalio 8 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai be kapitono Eigirdo Žukausko nesugebėjo rimčiau pasipriešinti čempionato lyderiui Panevėžio „Lietkabeliui“ (69:87). Tiesa, pirmajame kėlinyje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sužaidė pagirtinai ir varžovams leido pirmauti tik dviem taškais (19:17). Deja, antrajame „Lietkabelis“ pabėgo (40:29) ir jau nebeišleido iniciatyvos iš savo rankų. „Vytautas“ daug klydo, komandai trūko sėkmingesnio Tomo Dimšos ir Tado Klimavičiaus žaidimo. Komandos lyderis buvo Justas Sinica, kuris pelnė 19 taškų. Antroje rungtynių pusėje įsivažiavo Martynas Linkevičius. Jo sąskaitoje 10 taškų (visi antroje pusėje) ir 11 atkovotų kamuolių. Geras rungtynes sužaidė Egidijus Dimša (12 taškų).

„Lietkabelis“ – „Vytautas“ 87:69 (19:17, 21:12, 19:19, 28:21)

IMGP5385

Rungtynės prasidėjo nebloga „Vytauto“ gynyba. Deja, išnaudoti šią situaciją per dvi pirmas minutes svečiams nepavyko. Pirmuosius taškus pelnė aikštelės šeimininkai (3:0). Tiesa, Justas Sinica atsakė dar smarkiau – pataikė tritaškį ir, gavęs teisę į baudos metimą, jį sėkmingai realizavo (3:4). Po Tado Klimavičiaus dviejų taškų ir baudos metimo „Vytautas“ įgijo 2 taškų pranašumą (5:7). Deja, aikštelės šeimininkai įsūdė tritaškį, pridėjo du taškus ir įgijo 5 taškų persvarą (12:7). „Vytautas“ atsakė šešiais taškais, o jų autoriumi tapo Egidijus Dimša (12:13). Likus iki kėlinio pabaigos apie minutei Justas Sinica pelnė dvitaškį ir svečiai pirmavo vienu tašku (14:15). „Lietkabelis“ pataikė tritaškį (17:15). Justas Sinica išlygino rezultatą (17:17). Visgi, po pirmojo kėlinio priekyje buvo aikštelės šeimininkai (19:17).

Antroje kėlinio pradžioje „Vytauto“ puolimas pradėjo strigti. „Lietkabelis“ pradėjo tolti (32:17). Egidijaus Dimšos tolimas metimas sumažino skirtumą perpus (23:20). Deja, taškų badas puolime tęsėsi, o apginti savo krepšį nepavykdavo, ir čempionato lyderis padidino savo persvarą iki 11 taškų (31:20). „Vytautui“ po Justo Sinicos tritaškio ir Brado Tinsley prasiveržimo pavyko sumažinti skirtumą  iki 5 taškų (31:26). Bet „Lietkabelis“ neleido priartėti arčiau ir padidino savo panašumą iki 9 taškų (35:26). Tolimam metimui pasiryžęs Paulius Ivanauskas sumažino savo komandos taškų deficitą iki 6 (35:29). Deja, kėlinio pabaigoje nepavyko ne tik sėkmingai užpulti, bet ir apginti savo tvirtovės. Aikštelės šeimininkai spurtavo ir po dviejų kėlinių komandos skyrė 11 taškų (40:29).

Per pirmąją pusę Justas Sinica pelnė 11 taškų, 9 pridėjo Egidijus Dimša.  Keista matyti, jog dar nei vieno taško buvo nepelnęs Tomas Dimša. Pro šalį šaudė ir Martynas Linkevičius.

Po didžiosios pertraukos žaidimas šiek tiek išsilygino. Trečiojo kėlinio pradžioje, po Tado Klimavičiaus dvitaškio ir pagaliau pataikyto Martyno Linkevičiaus tolimo metimo, skirtumas sumažėjo iki 9 taškų (43:34). „Vytauto“ bandymai priartėti neduodavo vaisių. Aikštelės šeimininkai užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą. Tiesa, Virginijaus Šeškaus auklėtiniams pavyko trečiąjį kėlinį sužaisti lygiai (19:19) ir po trijų kėlinių komandas skyrė tie patys 11 taškų (59:48).

Deja, ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ nepaliko jokių vilčių svečiams ir kėliniui įpusėjus jau pirmavo 20 taškų skirtumu (75:55). Dvi Justo Sinicos tolimos bombos sumažino skirtumą iki 16 taškų (75:61). Po dar vienos sėkmingos atakos Tomas Dimša sumažino atsilikimą iki 15 taškų (78:63). Justo Sinicos taiklūs baudos metimai dar sumažino komandos taškų deficitą (80:67). Bet tai ir buvo viskas. Rungtynių pabaigoje vėl aktyvesni buvo aikštelės šeimininkai, kurie iškovojo savo šeštąją pergalę, o „Vytautą“ paliko be pergalių (87:69).