Jubiliejinė Birštono kurorto šventė 2016: nėra blogo oro, yra tik bloga apranga

Vilija Čiapaitė

Jau per 20 metų Birštonas kas vasarą kviečia į kurorto šventes. Šie metai išskirtiniai – kurortas švenčia 170 metų jubiliejų, tad vartydama lankstinuką tegalėjau stebėtis renginių gausa.

Visai netikėtai šeštadienis tapo lietinguoju šventės pranašu, tačiau žmonės, pasipuošę įvairiaspalviais skėčiais, lietpalčiais, vis tik išdrįso aplankyti erdves, kur vyko įvairūs pristatymai, prekyba, renginiai.

Prie kultūros centro nuotaikingai grojo „Mood Sellers Band”, o tolėliau kurorto svečius ir birštoniečius kvietė Birštono policijos pareigūnai, Šaulių ir Visuomeninio sveikatos centro darbuotojai. Čia trumpo poilsio sustatyta policijos technika, kuria palaikoma viešoji tvarka, čia buvo galima pasižymėti savo mobiliuosius telefonus, dviračius, kad ilgapirščiams būtų sudėtinga juos parduoti, o nukentėjusieji lengviau atgautų prarastą turtą.

Už palapinės laigė tarnybinis šuo su kinologu. Pastebėjau, jog su savo dar jaunu šuniu atėjusi birštonietė domėjosi, kaip reikia pradėti dresuoti savo augintinį.

Kelkraštyje stovėjo senieji automobiliai, kurie domino ne vieną, nes dabartinė technika skiriasi. Ne vienam buvo smalsu pasidairyti po automobilių kapotais, bagažinėse.

Patraukiau „kermošiaus” alėja. Palapinių apstu, o pirkėjai vangiai vaikščiojo nuo vienos prie kitos. Smulkus lietutis neleido niekam atsipalaiduoti. Šurmulio, kuris girdėdavosi esant saulėtam orui, nebuvo. Tačiau tie, kurie žinojo, ko nori, vis tik ėjo ir pirko, ir su pirkiniais traukė namų link. Pirkėjų buvo tikrai nedaug, tačiau juk ne visada viskas gali būti taip, kaip norisi…

Patraukiau knygų alėja S. Dariaus ir S. Girėno gatve. Palapinėse knygų prekeiviai su viltimi žvelgė į dangų, tačiau šis lyg tyčia pradėjo lyti dar gausiau.

Ne veltui Zigmas Vileikis yra pasakęs, jog šių metų jubiliejinė Birštono kurorto šventė vyks žemėje, ore ir vandenyje. Taigi, gamta taip pakoregavo, jog viskas vyko vienu kartu, kaip sakoma, trys viename. O aš, vaikščiodama po Birštoną, sau sakiau, jog nėra blogo oro, yra tik bloga apranga.

Taip pat skaitykite