Jonas Račickas: ir ūkininkauja, ir fotografuoja

Dauguma mūsų Joną Račicką pažįstame ir vertiname  kaip ekologiškų ir skanių duonos kepinių pateikėją; šių gaminių galima nusipirkti ne vienoje Prienų rajono vietoje.

J. Račickas yra pirmasis ūkininkas Pakuonio seniūnijoje po Nepriklausomybės atkūrimo. Šiemet sukanka 20 metų, kai jis ūkininkauja ekologiškai – augina grūdines kultūras, daržoves, vaiskrūmius. Dabar prie šio proceso yra prisijungęs ir jo sūnus.

Šįkart Pakuonio bibliotekoje J. Račickas demonstruoja savo didįjį pomėgį – fotografiją. Parodoje, pavadintoje „Tėviškėje, prie Nemuno…“, matome daugiausiai vaizdingas Bačkininkėlių apylinkes, kur nuo 1991 m. abu su žmona atvykę iš Kauno ir įsikūrė. Dabar jau drąsiai šias vietas vadina tėviške. Tos plačios panoramos, nuotraukų gelsvi laukai asocijuojasi su juose augančiais javais, tad galima sakyti, kad hobis ir ūkininkavimo veikla įkvepia, papildo viena kitą, nes viską daro su meile. Šiaip jau fotografiją Jonas vadina viso gyvenimo pomėgiu, dar nuo to laiko, kai mokėsi tuometiniame Vilniaus inžineriniame statybos institute. Netgi kurį laiką svarstė, ar studijuoti inžineriją, ar fotografijos meną. Vėliau su fotoaparatu nesiskyrė keliaudamas po pasaulį, o keliavo nemažai. Yra dalyvavęs ir Prienų kultūros centro organizuotame konkurse „Nemunas man…“

Ir apskritai malonu pristatyti štai tokį pozityvų atvejį. Tokiems žmonėms juk nereikalingos nei televizinės „pagalbos“, nei 24 valandos.

 

Marytė Žaromskienė,

Pakuonio bibliotekos bibliotekininkė

Taip pat skaitykite