Jiezno PSPC vadovo planai politikų rankose virsta koziriais

Jiezno PSPC direktorius Povilas Rimkus nori perimti iš AB „Prienų šilumos tinklai“ katilinės administravimą

Jiezno PSPC direktorius Povilas Rimkus nori perimti iš AB „Prienų šilumos tinklai“ katilinės administravimą

 

Vacys Staknys

Rugpjūčio 23 d. Prienų rajono Savivaldybės tarybos opozicijos surengtoje spaudos konferencijoje nuskambėjo grėsmingi priekaištai AB „Prienų šilumos tinklai“ vadovybės adresu. Opozicijos lyderė Loreta Jakinevičienė teigė, jog AB „Prienų šilumos tinklai“ direktorė Albina Minciuvienė neleidžia Jiezno PSPC perimti į savo rankas katilinę. „Tvarkietės“ teigimu, iniciatyvus Jiezno PSPC direktorius Povilas Rimkus skundėsi, jog AB „Prienų šilumos tinklai“ paslaugos kaina, teikiant šilumos energiją jo vadovaujamai įstaigai, per brangi, o bendrovės direktorė neleidžia perimti katilinės ir sumažinti šilumos energijos gamybos išlaidų.

Jiezno PSPC direktorius Povilas Rimkus naujienų portalui kvitrina.com patvirtino, jog jis kreipėsi į savivaldybės merą Alvydą Vaicekauską su pasiūlymu, kuriame išvardino savo planus perimti katilinės administravimą  iš AB „Prienų šilumos tinklai“. Rašte savivaldybės vadovui taip pat buvo išdėstytas planas, kaip Jiezno PSPC iki 2020 metų padengs AB „Prienų šilumos tinklai“ susidariusį apie 70 000 eurų įsiskolinimą.

P. Rimkaus teigimu, perėmus katilinę Jiezno PSPC nuosavybei, išlaidas galima bus sumažinti beveik perpus. Įstaigos vadovas įsitikinęs, jog nebus problemų apmokyti darbuotoją, kuris aptarnautų katilinę.

Jiezno PSPC vadovas pripažino, jog su AB „Prienų šilumos tinklai“ direktore derybų šiuo klausimu nevedė.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, Jiezno PSPC aptarnaujančioje katilinėje įrengti du po 100 KW katilai kūrenti malkomis ir granulėmis. Jiezno PSPC katilinė iš „Prienų energijos“ į savivaldybės rankas buvo perimta 2009 metais ir iki 2019 metų perduota AB „Prienų šilumos tinklai“ panaudos sąlygomis. 2012 metais katilinė buvo rekonstruota, įrengtas katilas, kuris kūrenamas granulėmis, automatizuotas procesas.

AB „Prienų šilumos tinklai“ direktorė Albina Minciuvienė naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog situacija su Jiezno PSPC sudėtinga, nes skolos siekia apie 69 000 eurų.

Į minimą katilinę investuota nemažai lėšų. Apie kliento planus, pasak A. Minciuvienės, jinai sužinojusi iš persiųsto jai rašto.

Šilumą tiekiančios įmonės vadovė tvirtino, jog nieko prieš perleisti katilinę Jiezno PSPC, kai tik bus sumokėtos visos skolos.

Šildymo sezono metu Jiezno PSPC katilinė sunaudoja kuro vidutiniškai už 1000 eurų kas mėnesį. Katilinę aptarnauja vienas darbuotojas. Tiesa, tas pats darbuotojas prižiūri dar vieną katilinę.

Dviejų subjektų ekonominiai santykiai politikų rankose gali virsti tikru koziriu ir ginklu.

Taip pat skaitykite