Jiezno futbolo turnyro apžvalga

2022 m. turnyro nugalėtojai - komanda „Kašonys“

2022 m. turnyro nugalėtojai – komanda „Kašonys“

Praeitų metų turnyras į Jiezno seniūniją atnešė visiškai šviežius čempionus – jais tapo dar niekad iki šiol turnyro nelaimėję FK „Kašonys“. Ir su šiuo laimėjimu Jiezno seniūnijoje neliko nei vienos komandos, kuri bent kartą nebūtų laimėjusi turnyro. O ką Jiezno turnyras yra mums paruošęs šiais metais? Aš, kaip visada, bandysiu jus apšviesti iš futbolo pusės.

Trumpai apie komandas

„Veteranai“ – komanda, kuri pasak vietinių Jiezno ekspertų, bent jau metams bus ištrinta iš Jiezno futbolo metraščio. Sklinda kalbos, kad po praeitų metų, kai labai sunkiai sekėsi surinkti komandą, šių metų turnyrui galimai jos net nerinks. Problema ta, kad daugelis žaidėjų baigė karjerą, o likusysis pagrindas nepanoro žaisti nukraujavusioje ekipoje ir pasirinko persikelti į kitas komandas titulo medžioklei. Todėl daugiau apie „Veteranus“ ir nesiplėsiu.

„FK Kašonys“. Prieš kelis metus rašiau, jog komanda susigrąžino savus žaidėjus ir pagaliau atrodė kaip tikri FK „Kašonys“. Tai praeitais metais šis klubas persiviliojo „Veteranų“ lyderius. Taip iš dviejų buvusių prizininkių surinkta komanda sugebėjo pagaliau iškovoti taurę po baudinių serijos. „Kašonių“ žaidimo stilius. Jeigu kažkada „Kašonys“ žaisdavo karštą bulvę, tai dabar, galime sakyti, kad jų žaidimas primena vietinės reikšmės „Barseloną“. Kamuolys palaikomas, greiti žaidėjai, netrūksta provokacijos ir vaidybos. Komandos žvaigždė. Evaldas Daukševičius – kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, mano akimis, jis yra ryškiausia komandos figūra. Daug nematomo darbo centre atliekantis futbolininkas beveik visada prisiima atsakomybę dengti priešininkų komandos lyderius. Žaidėjas, kurį reikėtų stebėti. Domas Mažeika – jeigu praeitais metais rašiau, kad šis žaidėjas gali tapti FK „Kašonys“ žvaigžde, tai, manau, čia klausimų ir nekyla, kad jis jau beveik ja ir tapo. Talentas, kurio šis turnyras seniai nematė. Gandai. „Kašonys“, kaip visuomet, bus aktyvūs žaidėjų beieškodami, o čia jau tik pats Fabricio Romano gali pasakyti, į ką jie nusitaikė ar kokį „importinį žentą“ ras. Turnyro intriga. Ar FK „Kašonys“ pristatys taurę į turnyrą, ar ji bus paslėpta „Kašonių“ labirinte? Prognozuojama vieta – I.

„Paukščių galas“ – širdžių komanda. Jos negalima nemėgti. Visi žaidžia iš širdies, kaip kas moka, atiduodami visas savo jėgas. Bet gal šis turnyras bus geresnis? Gal laisvų agentų rinka bus didesnė ir pagaliau „Paukščiai“ turės ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį?

„Paukščių galo“ žaidimo stilius. Dažniausiai komanda stengiasi žaisti ilgais tolimais perdavimais, ieškant puolėjo. Dažnai jų futbolas panašus į lengvą chaosą, bet jiems toks žaidimas limpa ir, jeigu pasiseka priversti varžovą įsivelti į tokį futbolą, jiems nuo to tik geriau. Komandos žvaigždė. Visada rašau, kad Laimis Pempė yra šios komandos žvaigždė. Bet šį kartą, po praeitų metų turnyro, galima teigti, kad „Paukščių“ žvaigždė yra bebaimis, geriausias praeitų metų turnyro vartininkas Gytis Jakutavičius. Žaidėjas, kurį reikėtų stebėti. O čia jų daug ir visi skirtingai gali nustebint. Gandai. Sklinda kalbos, kad „Paukščiai“ bandys ilginti suolelį žaidėjais, kurie praeitus metus žaidė už „Veteranus“. Taip pat broliai Sadauskai prasitarė, kad šiemet į turnyrą turėtų parsirasti ir Edminas Jakutavičius, kuris kelerius metus sėmėsi patirties Olandijoje. Turnyro intriga. Ar Matas Bagrovas bus turnyre? Ar vėl komandą surinks nuotoliniu būdu? Prognozuojama vieta. Jiezno futbolo dievas Juozas Fukas gerų prognozių šiai komandai ir vėl neturi. Prognozuojama vieta – VI.

,,Mūrai“. Antrus metus iš eilės „Mūrų“ futbolininkai ateina į turnyrą ne tik išsimiegoję, bet ir be promilių kraujyje. Neaišku tik viena, ar tai turi įtakos, jog komanda turi jaunų žaidėjų, ar kad pagaliau „Mūrų“ futbolininkai rimtai žiūri į turnyrą. „Mūrų“ žaidimo stilius. Atjaunėjusi komanda „ant popieriaus“ atrodo tikrai solidžiai, bet išėjus į aikštę jaunieji futbolininkai pasimeta ir pamiršta, kad futbole reikia ne tik pulti, bet ir gintis. Komandos žvaigždė. „Mūrų“ generolas Eimantas Šliaužys – beveik visi komandos žaidėjai yra gavę iš šio žmogaus „atsispaudimų“. Žaidėjas, kurį reikėtų stebėti. Gal Vytautas Sinkevičius? Jeigu pasirodys, turėtų užmūryti „Mūrų“ komandos vartus. Gandai. O čia žinios nekokios. Sklinda kalbos, kad „Mūrų“ jaunieji talentai buria kitą turnyro komandą, kartu su kitais Jiezno talentais. Jeigu tai įvyks, „Mūrai“ bus stipriai nukraujavę. Turnyro intriga. Ar pagaliau Vycka pasirodys? Ar dar kas nors jį atpažins? Prognozuojama vieta. Juozas Fukas, nors ir dažnai lankosi mūruose, tačiau nieko gero „Mūrams“ nežada. Prognozuojama IV vieta.

„Ežero Krantas“ – komanda, kuri savo treniruotes gali daryti per giminės susitikimą arba per vaikų krikštynas. Beveik visi priklauso vienam giminės medžiui. „Ežero Kranto“ žaidimo stilius. Šios komandos stilius yra spirti į priekį ir ieškoti Bajoro. Jį rasti nesunku, nes beveik pusė komandos ir yra Bajorai. Tačiau yra didelė problema su traumomis. „Ežero Krantas“ beveik kiekvienais metais turi traumuotą vieną ar kitą komandos lyderį, kas jiems neleidžia kovoti dėl aukso medalių. Komandos žvaigždė. Kadangi Vilhelmas Bajoras yra traumuotas, visa puolimo našta kris ant Vytauto Bajoro pečių. Žaidėjas, kurį reikėtų stebėti. Laimis Stumbras – geriausias praeitų metų turnyro gynėjas, mėgstantis prasmūgiuoti iš toli. Gandai. Sklinda kalbos, kad „Ežero Krantas“ iš „Mūrų“ persiviliojo vartininką Rytį Žuromską, kuris nenori konkuruoti dėl startinės pozicijos su legendiniu Vytautu Sinkevičiumi. Turnyro intriga. Po velnių, kur praeitais metais buvo Zurbas? Ar Augustas vis dar norės su „Centro“ futbolininkais švęsti po turnyro? Prognozuojama vieta. Fukas pasitaręs su Muku sako, kad šviečiasi medaliai. Prognozuojama – III vieta.

„Centras“ – nukraujavusi komanda. Jeigu anksčiau ant suolelio net nebūdavo vietos atsisėsti, dabar „Centro“ komanda turi problemų, kaip ir „Paukščių galas“, su suolelio ilgiu. „Centro“ komandos žaidimo stilius. Kaip ir „Kašonys“, taip ir „Centras“, mėgsta kontroliuoti kamuolį, tai pat pasižymi kietu žaidimu – nepagaili varžovo. Kartais šios komandos žaidėjai mėgsta įsivelti į ginčus. Komandos žvaigždė. Dainius Urbanavičius – praeitą turnyrą daug nematomo darbo daręs futbolininkas, gausiai prisidėjęs prie to, kad „Centro“ futbolininkai žaistų finale ir pralaimėtų tik po baudinių serijos. Žaidėjas, kurį reikėtų stebėti. „Centro“ talentas Matas Golmanas – praeitais metais buvo emigravęs, dėl to komandai negalėjo padėti. Šiemet dar labiau subrendęs Matas turėtų būti vienas iš „Centro“ lyderių. Gandai. Sklinda kalbos, kad paskutinį savo karjeros turnyrą Kęstas Grigonis nori sužaisti už komandą, kurioje ir pradėjo žaisti Jiezno turnyre. Turnyro intriga. Ar vis dar išvysime Andrių Šipailą? Prognozuojama vieta. Fukas teigia, kad šiemet Jiezno „Centras“ dar neoš. Prognozuojama II vieta.

„Jiezno Akademija“ – komanda, apie kurią žinom tik iš salės futbolo ir iš kelių kitų vietinių turnyrų. Turi daug noro, daug ugnelės, bet per mažai taktikos ir šalto proto. „Jiezno akademijos“ žaidimo stilius. Daug panašumų turi į šunį, paleistą nuo grandinės. Į puolimą nubėga labai greitai, o į gynybą reikia parsivarinėti. Komandos žvaigždė. Čia dar tokios nėra, tačiau greitai, manau, atsiras. Žaidėjas, kurį reikėtų stebėti. Aistis Jurginaitis – kaip ir Lietuvos futbolo rinktinė, taip ir Jieznas, turi daug gerų vartininkų. Gandai. Kalbama, kad „Mūrų“ jaunimas pereis žaisti į „Jiezno akademiją“. Turnyro intriga. Ar jaunimas atsikels laiku į turnyrą? Prognozuojama vieta. Fukas teigia, kad jaunimui reiktų daugiau taktinių treniruočių ir konsultacijų. Prognozuojama V vieta.

Ūdrys Žalys

Taip pat skaitykite