Jiezno bažnyčioje skambėjo restauruoti vargonai


kvitrina.com

Lapkričio 19 d. Jiezno bažnyčioje buvo surengtas restauruotų vargonų, kurie buvo įrengti 1770–1780 metais, koncertas. Vargonai jau buvo restauruoti 2000 metais (meistras Bernard Termion). Šiemet vargonai vėl buvo atnaujinti (meistras Bernard Termion) ir ta proga surengtas pasaulinio garso pianisto, vieno įdomiausių vargonų meistro ir nuostabaus vargonininko Aleksandro Isakovo koncertas. Buvo atlikti 8 kūriniai vargonams, tarp jų Johann Sebastian Bach, Cesar Franck, Felix Mendelsohn ir kitų autorių. 

Išgirsti restauruotų vargonų skambesį atvyko ne tik jiezniškiai, bet ir vargonų muzikos mylėtojai iš kitų mūsų krašto ir šalies vietovių. 

Pasak A. Isakovo, jis jau trečią kartą koncertuoja Jiezne ir, mano, ne paskutinį. 

Pilnutėlėje bažnyčioje ne vieną kartą skambėjo aplodismentai, o po erdvę besisklaidantys garsai tiesiog užburdavo. Žmonių veiduose jautėsi palaima ir atsipalaidavimas. 

Ne vienas žmogus, apsilankęs Jiezno bažnyčioje, jaučia jos didybę ir grožį. O svečiai vadina ją mūsų krašto perlu. Ar tikrai mes mokame įvertinti savo turtus?

Yra noras disponuoti kraštą kaip vietovę, kurioje yra ką pamatyti. Bet mūsų TVIC išveža žmones kitur, o ne organizuoja keliones po mūsų unikalias vietas.

Taip pat skaitykite