Įspūdžiai iš pajūrio

DSCF1595Balbieriškio pagrindinė mokykla turi tradiciją: paskutinę mokslo metų savaitę grupė vyresniųjų klasių mokinių,vadovaujami socialinės pedagogės Astos ir mokytojos Redos tris dienas praleidžia pajūryje. Čia vyksta tęstinis socializacijos projektas ,,Mes matome kitaip“. Dalyvaudami šiame projekte mokiniai ne tik pailsi po įtemptų mokslo metų, bet ir lavinasi socialinius įgūdžius, mokosi bendravimo taisyklių, sportuoja, žaidžia, rungtyniauja, aplanko istorines vietas, susipažįsta su naujais draugais.

Šiemet saulutė nelepino savo kaitra, bet jūros bangos drąsiausius kvietė pasigalynėti. Iššūkį šaltam vandeniui drąsiai metė net patys mažiausieji-penktokai.Mergaitės lyg iš pasakos ,,Eglė žalčių karalienė“ net ir leidžiantis saulei dar nenorėdavo lipti iš vandens. Berniukai neaplenkiami buvo HBH pramogų centre. Gyvosios gamtos pamokos, įdomių vietų lankymas nuspalvino mokslo metų pabaigą ir vasaros atostogų pradžią naujais įspūdžiais, o aktyvus laisvalaikis drauge mokė pažinti, dalintis ir padėti vienas kitam.Grįždami namo apsilankėme Tiškevičių dvare ir parke. Dvaro parkas – vienas gražiausių angliškojo tipo parkų krašte, taip pat garsus dėl prie dvaro įkurtos oranžerijos. Įspūdingame žiemos sode galime išvysti rečiausių egzotinių augalų iš Indijos, Brazilijos atogrąžų miškų, Afrikos, Meksikos dykumų ir Indonezijos.Bene pats įsimintiniausias lankytinas objektas šalia Kretingos įsikūręs pramogų parkas ,,Vienkiemis“. Čia aplankėme autentiškoje senovinėje klėtyje įsikūrusį buities rakandų muziejų, kuris turtingas eksponatų – ypač daug čia sukaupta senų padargų, prieš daug metų kaime naudotos žemės ūkio technikos. Tai daiktai, galintys prabilti mums apie mūsų istorines šaknis ir nykstančias tautos tradicijas.Sunku praeiti neišbandžius pro gausybę medinių sūpuoklių, linguoklių, čiuožyklų, žaidimų aikštelių su skulptūromis, įrengtų visoje sodybos teritorijoje.Visiems teko
pereiti upę linguojančiu „beždžionių“ tiltu ir kitapus patekome į tikrą vaikų pasakų šalį – atsidūrėme tikrų tikriausiame „Nykštukų kaimelyje“. Čia susipažinome su nykštukų gyvenimu: apsilankėme nykštukų namučiuose, medinėje jų miestelio bažnytėlėje, mokyklėlėje, nykštukų malūne ir net kepykloje. Pavargę, nugairinti saulės ir vėjo, kupini įspūdžių grįžome namo ir tarėme ,,Sudie, mokykla, iki rugsėjo!”

Mokytoja RedaValančienė

 

Taip pat skaitykite