Išlaužo pagrindinėje mokykloje – Austra Skujytė bei „Olimpinės dienos“ ir „Olimpinės mylios“ projektai

Viktoras Arbačiauskas

kvitrina.com

Rugsėjo 4–7 dienomis Išlaužo pagrindinėje mokykloje vyko, tiesiogine šio žodžio prasme, sporto fiesta. Pirmadienį visa mokykla varžėsi linksmosios estafetės (pradinukai), paplūdimio tinklinio, golfo, gatvės badmintono bei smiginio varžybose, o ketvirtadienį visų laukė ne tik olimpinės mylios (1988 m)  bėgimas, bet ir susitikimas su mūsų šalies legenda, lengvaatlete, dviejų olimpinių medalių (sidabro ir bronzos) savininke Austra Skujyte.

Pasak fizinio ugdymo mokytojo Rolando Meškausko, šiuolaikiniai mokiniai įpratę sėdėti ir naršyti mobiliuosiuose telefonuose, todėl ieškoma įvairiausių būdų, kaip patraukti juos judėti. „Olimpinės dienos“ ir „Olimpinės mylios“ varžybose mokiniai ne tik juda, bet ir išmoksta veikti kartu.

„Olimpinės mylios“ bėgime pagerbiami ne tik nugalėtojai, bet ir vis tie, kurie įveikė distanciją, parodė charakterį ir finišavo. Mokiniai medalius gavo ir iš Austros Skujytės rankų.

Deja, šiek tiek teko nusivilti dėl kai kurių mokinių elgesio. Jie trumpino olimpinės mylios atstumą, bet tai nesulaukė daugumos mokinių palaikymo.

Visgi, stebėdamas bėgimą mačiau mokinių atvirumą ir norą varžytis, todėl „atskalūnų“ elgesys nesugadino bendo renginio įvaizdžio ir jo prasmės.

O susitikimas su legendine lengvaatlete išliks ilgai atmintyje.

Taip pat skaitykite