„Ir pasaka turi namus“, arba, prisibelsti į kiekvieno vaikučio širdelę – didelis ir nepamatuojamas darbas!

IMGP8368

Karolina Starinskaitė

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka pakvietė į knygelės „Ir pasaka turi namus“ pristatymą.

Siekiant palengvinti informacijos apie vaikų globą ir globos centrų veiklą pasiekiamumą, visi Lietuvos globos centrai suvienijami pavadinimu „Vaikai yra vaikai“, kur, tarp daugelio kitų, dirba dvi išradingos ir kūrybingos moterys bitutės!

IMGP8329

Globos centro „Vaikai yra vaikai“ darbuotojų Vilijos Kasteckajos ir Jūratės Pagirskaitės dėka buvo pradėtas unikalus projektas, kuris visai netikėtai virto realybe. O idėja kilo irgi visiškai netikėtai.

Kaip knygelės pristatymo metu buvo pabrėžta, globėjų esama labai kuklių. Jų darbai patys kalba už save, bet pamažu, labai atsargiai Vilija ir Jūratė jiems davė užduotį – parašyti pasakas. Ir ne šiaip, o apie gyvenimą. Ir štai jų atsirado net 14. Eilutėmis sugulė gyvenimiškos istorijos ne apie žmones, o apie gyvūnus ir žmogišką jų mąstymą, kurios virto nuostabiomis pasakomis. Ir štai, ant stalo – krūvelė įdomių kūrinių, tačiau šaunios moterys susimąstė, jog jas būtina tinkamai iliustruoti ir… dar daug ką padaryti, kad taptų patrauklia knygele. Į pagalbą atsiliepė tautodailininkė Vilija Čiapaitė. Buvo nupiešta daug iliustracijų, tačiau atrinkus pačias tinkamiausias ir jas suderinus su pasakų tekstais, gavosi miela ir patraukli knygelė. Teko ieškoti rėmėjų, kad ji būtų atspausdinta. Taigi taip, žingsnis po žingsnio, VšĮ „Krašto Vitrina“ vadovas Vaclovas Sinkevičius pagelbėjo ieškodamas dosnių žmonių. O jų atsirado! Dabar knygelė jau mūsų rankose. Smagi žinia ta, kad ją jau pamėgo vaikai ir suaugusieji.

IMGP8244

Į knygelės pristatymą atvyko Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos darbuotojai ir keletas vaikų globėjų, kurie parašė pasakas. Juk tai puiku ne tik globoti ir auginti vaikus, bet ir parašyti jiems pasakas, kurios, galbūt, taps įvaikams gyvenimo pamoka, padedadnčia siekti užsibrėžtų tikslų. Prisibelsti į kiekvieno vaikučio širdelę – didelis ir neįsivaizduojamai sudėtingas darbas, dėl kurio Lietuvai auga nauja karta.

Taip pat skaitykite