Ir Jiezno vaikai kūrė pasakas…

Jau aštunti metai viešoji įstaiga „Aitvaro pasaga“ ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja konkursą 1-5 klasių mokiniams ,,Lietuvos vaikai kuria pasakas”. Konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis Lietuvos istorija, tautosaka, tradicijomis, lavintis kūrybinius ir meninius gebėjimus, ugdyti pilietinį suvokimą, pagarbą lietuvių tautos istorijai, kalbai, tradicijoms. Smagu, kad šiame konkurse dalyvavome ir mes, trys Jiezno gimnazijos mokiniai: antrokė Viktorija Umbrasaitė bei penktokai Gabija Andriulevičiūtė ir Justinas Pranckevičius. Pasakas kurti ir užrašyti mums padėjo mokytojos Audronė Noreikienė ir Nijolė Kuliešienė.

Savo kūrybos pasakas siuntėme dar gerokai prieš Kalėdas, o baigiamoji šventė Kauno ,,Girstučio” kultūros centre vyko praėjusį penktadienį. Iškilmingame renginyje dalyvavo ko gero visi konkurso dalyviai, nes erdvi salė buvo pilnutėlė. Visų pirma, žinoma, buvo apdovanoti gražiausių pasakų autoriai ir pristatyta naujoji, jau aštunta jų kūrybos rinktinė – ryškiai geltonu viršeliu pasipuošusi knyga „Lietuvos vaikų pasakos“. Ši knyga gerokai storesnė už savo vyresnes seses, vadinasi, pasakas kuriančių vaikų vis daugėja. Nors mūsų pasakos tarp pačių geriausių netilpo, bet vis tiek likome pamaloninti: buvome apdovanoti padėkos raštais, o ir savo pavardes tarp knygos pabaigoje išvardintų konkurso dalyvių smagu matyti.

Kai pasibaigė iškilmingoji šventės dalis, buvome pavaišinti saldumynais. Bet labiausiai patiko šventės kulminacija – spalvingas ir nuotaikingas Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis ,,H .K. Anderseno pasakų atsiradimo paslaptys”, kuris labai tiko šiam renginiui.

   Gaila, kad kitais metais mes jau būsime šeštokai ir nebegalėsime dalyvauti šiame gražiame konkurse, bet visiems jaunesniems nuoširdžiai linkime: ,,Lietuvos vaikai, kurkite pasakas!“.

 

G.Andriulevičiūtė ir J.Pranckevičius,

Jiezno gimnazijos 5 klasės mokiniai

Taip pat skaitykite