Į knygas gula gyvenimas

IMGP2248Prieniškius ir birštoniečius jau pasiekė antroji knyga „Žmonės ir darbai. Prienų ir Birštono krašto šviesuoliai“. Jos atsiradimo iniciatoriai ir sudarytojai – Seimo narys Andrius Palionis, jo padėjėja Valė Petkevičienė ir Antanina Aleknavičienė – apkeliavo jau beveik visą rajoną, pristatydami šį leidinį bei V. Petkevičienės ir a. a. J. Palionio knygą „Čia Nemunas vingiuoja“.

Apsilankė jie ir Stakliškėse, kur kovo 14-ąją juos sutiko didelis būrys miestelio ir seniūnijos šviesuolių. Šį susitikimą organizavo Stakliškių, Užuguosčio, Vyšniūnų ir Pieštuvėnų bibliotekininkės su seniūnijos darbuotojų pagalba.

„Kiekvienas doras žmogus, gražiai nugyvenęs gyvenimą, išauklėjęs vaikus, vertas paminėti šioje knygoje,“ – apie antrąjį „Žmonės ir darbai. Prienų ir Birštono krašto šviesuoliai“ knygos tomą pasakojo jo sudarytoja A. Aleknavičienė, Prienų krašto muziejaus įkūrėja ir pirmoji direktorė, literatė ir kraštotyrininkė, apdovanota LDK Gedimino ordino medaliu. Tad nenuostabu, kad vos baigus pirmąjį tomą jau buvo sukaupta medžiaga antrajam. A. Aleknavičienės manymu, šį darbą pradėjęs a. a. Juozas Palionis paliko itin prasmingą idėją, kurią įgyvendina jo pėdomis sekantis sūnus, tęsiantis daugelį tėvo užmojų. O šviesuolių, gerų darbų gimtinei padariusių žmonių yra daugybė, todėl ir trečiasis, ir ketvirtasis šio leidinio tomas gali pasiekti skaitytojus, kurie ne tik domisi tuo, kas parašyta, bet ir patys renka medžiagą knygoms, siunčia ją A. Aleknavičienei.

Siponių krašte pamažu atkuriama buvusi dvarvietė, jau dabar tapusi kultūrinių renginių, inteligentijos susibūrimo vieta. Turtinga šios vietovės istorija sugulė į knygą „Čia Nemunas vingiuoja“, kurią stakliškiečiams pristatė V. Petkevičienė, iš meilės gimtinei ir jos žmonėms nuveikusi išties titanišką darbą. Knygos bendraautorius – J. Palionis, jau išėjęs Amžinybėn, tačiau kartu su juo pradėtą darbą moteris tęsė, likdama ištikima jų abiejų norui įamžinti Siponių kaimo istoriją ir padovanoti ją žmonėms.

Tėvo pradėtus darbus, jo sumanymus ir idėjas A. Palionis tęsia ir dirbdamas Seime. Žmonių pasitikėjimą jis stengiasi pateisinti nuoširdžiai triūsdamas Prienų ir Birštono kraštų naudai. Tai labai sunki misija žmogui, kuris dirba iš širdies, kuriam svarbios žmonių bėdos, kuris savo pareigą atlieka itin sąžiningai. Tad net ir trumpai apie A. Palionio veiklą bandžiusi pasakoti jo padėjėja V. Petkevičienė išvardijo labai daug jo darbų. Pasak V. Petkevičienės, žmonės, atėję į Seimo nario priimamąjį Prienuose arba Birštone, tvirtai tiki, jog jų problemos bus išspręstos čia ir dabar, tačiau tai toli gražu ne taip lengva. A. Palionis pasakojo, jog dar nuo praeitų metų pavasario Seime yra užregistruoti 10 jo pateiktų projektų, kurių tik vienas prasiskynė kelią į svarstymus. Projektų pateikiama labai daug, vien Vyriausybės jų yra šimtai, tad nori nenori tenka apsišarvuoti kantrybe ir dirbti – iki išnaktų, kartu su padėjėjais, nes vienam aprėpti visko tiesiog nebeįmanoma. Vis dėlto, A. Palionis stakliškiečiams pažadėjo, jog labai stengsis, kad būtų įgyvendintas dar vienas labai svarbus kraštui projektas – unikaliam, analogų Europoje neturinčiam Stakliškių midui siekiama sumažinti akcizo mokestį 50 procentų. Ekonomisto išsilavinimą turintis ir daugiau kaip 20 metų šioje srityje darbavęsis Seimo narys savo gabumus ir patirtį stengiasi panaudoti ne tik kraštiečių, bet ir kitų Lietuvos žmonių labui.

Naująsias knygas dovanų ir nuoširdžią padėką už šiltą ir malonų priėmimą stakliškiečiams skyrė svečiai, šiame krašte ir buvę, ir tapę savais. Čia savo jaunystės kelią pradėjo A. Aleknavičienė ir V. Petkevičienė, o Seimo narys A. Palionis žmonėms pažįstamas iš dažnų viešnagių ir labai vertingų dovanų bendruomenėms. Nenuostabu, kad šeimininkai ilgai nenorėjo išleisti svečių, ir medžiagos naujoms knygoms pasiūlydami, ir apie kasdienius rūpesčius bei džiaugsmus pasakodami. Tokie susitikimai – atgaiva širdžiai, malonūs prisiminimai ir viltys ateičiai.

Taip pat skaitykite