Į Birštoną buvo suskridę visos Lietuvos gandrai

Vilija Čiapaitė

Antrosios Velykų dienos rytas Birštone dar tik bandė įsibėgėti. Prie „Tulpės” sanatorijos ir jaukios kepyklėlės – užkandinės „Banginuko vaišės” vyko smagus vaikučių ir jų tėvelių sambrūzdis. Išdidžiai kilnodamas kojas gandras kvietė vaikus ridenti margučius. Vieni jų drąsiai rideno kiaušinius ir artimųjų balsais buvo skatinami bei palaikomi. Džiaugsmas, linksmi šūksniai ir nugalėtojai, „numušę” priešininko margutį.

Po margučių ridenimo varžytuvių vaikus kvietė į kepyklėlės – užkandinės „Banginuko vaišės” patalpas. Čia vieni vaišinosi arbata ir pyragėliais, kiti dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, kur su mamyčių arba tėvelių pagalba spalvino gėles, karpė, o užlankstę žiedlapius nešė į akvariumą, kuriame žiedai su linkėjimais išsiskleisdavo. Čia pat televizoriuje vaikai kartu su pasakų personažais dainavo „Tilidūda” lietuviškas daineles.

Pagaliau patraukėme prie Vytauto kalno. Čia jau šurmuliavo tėveliai su savo atžalomis, pagal organizatorių taisykles, visi, norintys dalyvauti estafetėse, turėjo užsiregistruoti. Tačiau buvo sąlyga – kartu su suaugusiuoju turėjo dalyvauti ir vaikas. Kol vyko registracija, visus linksmino „Ryžos lapės“ – rudos ir gudrios bei Birštono vokalinės studijos „Crazy” mažosios dainininkės.

Estafetės

„Akvilės” boulingas

Na, čia tai reikėjo išbandyti rankos ir akies tikslumą. Šį kartą buvo žaidžiamas natūralaus mineralinio vandens „Akvilė“ boulingas. Buvo sustatyta po 10 buteliukų, kuriuos reikėjo išmušti futbolo kamuoliu. Čia mažesniems nelabai kaip sekėsi ir, kaip visada, į pagalbą atėjo tėveliai arba mamytės. Nepasisekus buvo leidžiami 3 bandymai. Tačiau ir suaugusiems teko išmušti 1,5 l butelius, vaikams – 0,5 l buteliukus.

„Keturios kėdutės”

Tie, kuriems reikėjo dalyvauti kitoje rungtyje „Keturios kėdutės”, reikėjo užsidėjus ant galvos nunešti pagalvėlę tam tikrą atstumą, jos nenumetus per kuo trumpesnį laiką. Tiems, kuriems nukrisdavo pagalvėlė, reikėjo pradėti trasą nuo pradžių. Ir aš kartu sirgau, skatinau mažuosius eiti atsargiai ir nenumesti pagalvėlės nuo galvos.

„Mantinga” ketureilis

Prie šio stalelio priėjus reikėjo ištraukti lapelį su trimis žodžiais, kurių vienas yra „Mantinga”. Per 2 min. teko sukurti kuo gražesnį ketureilį ir jį užrašyti. Čia jau mažieji smaližiai puikiai pasidarbavo, nes ne vienas puikiai žino „Mantingos” produkciją. Tačiau kūrybinės mūzos ne visiems taip jau palankios buvo.

Baliomanija

Prie balionų pūtimo susirinko nemažas būrelis dalyvių. Smagu buvo žiūrėti, kaip pripučiami balionai, kaip iš jų susukami įvairūs gyvūnėliai. Patarimų tikrai nestokojo mažieji, nes jie namuose kuo puikiausiai su tokiomis užduotimis susidorodavo. Buvo smagu žiūrėti, kaip vaikai moko tėvelius šio, rodos, paprasto ir smagaus darbelio.

Burpt

Užduotis „Burpt“ – reikia kuo greičiau apsirengti kepurę, šaliką ir pirštines ir įveikti numatytą atstumą. Beje, užrištomis akimis reikėjo į medinį šaukštą įdėtą šokoladinį kiaušinį nešti tam tikrą atstumą. Nematantįjį reikėjo vesti už rankos. Ir kaip neišbandyti tokios rungties! Pavyko! Tai buvo puiki atrakcija man.

Zoo sodas

Atspėti, koks kurio gyvūno pašaras, nėra taip lengva. Čia krepšelis su pašarų pavyzdžiais ir dviejų gyvūnų nuotraukomis privertė daugelį sužinoti, kuo minta šie laukiniai gyvūnai. Įveikus šią užduotį, reikėjo sudėlioti gyvūno dėlionę. Mamos, tėveliai suklupę ant samanų bandė kuo greičiau įveikti užduotį.

Eglė

Čia reikėjo pasireikšti tiems, kurių kojos greitai kilnojasi ir akys jaučia, kur kabo lapeliai su „Eglės“ logotipu. Reikėjo kuo greičiau segtukais užsegioti juos ir taip baigti užduotį. Taigi, labirintą įveikti teko visiems, kurie buvo užsiregistravę. Smagu buvo žiūrėti, kaip surinkti logotipų lapeliai jau buvo mosuojami baigusiųjų rankose.

Laisvalaikio terapija

Bene daugiausiai smalsuolių ir dalyvių dėmesio sulaukė laisvalaikio terapijos užduotis. Juk tapti savotišku Robinu Hudu norėjo ne vienas. Kai kam strėlės lėkė tolyn, nepaliesdamos taikinio, o tiems, kurie pataikydavo – džiaugsmui nebuvo ribų.

Birštono sporto centras

Štai čia teko bene sunkiausios ir išradingiausios rungtys. Jos buvo sudėliotos taip, jog vertė prisiminti rankos taiklumą, akies žvitrumą, kojų miklumą. Reikėjo per nustatytą atstumą įsmeigti smiginio strėlelę, po to ant ragelių užmesti žiedus, į numatytą vietą įmesti petankės rutulį, pabėgioti. Smagu buvo, nes vaikai šaukdami palaikė vyresniuosius, mažesnieji bandė neatsilikti, o bėgime dažniausiai aplenkdavo savo gimdytojus. Čia jautėsi azartas, šypsenos ir girdėjosi linksmas juokas.

Kol vyko rungtys, mamytės turėjo patį pačiausią, patį rimčiausią užsiėmimą – teminių renginių virtinę. Besilaukiančios arba toms, kurios ruošiasi jomis tapti, reikia kuo daugiau informacijos, kad jų būsimos atžalos gimtų sveikais ir mylimais kūdikiais. Juk ne paslaptis, kad Birštonas ypač daug dėmesio skiria jaunoms šeimoms, tad kartu viską sudėliojus – organizatorės, jaunos mamytės, vis tik surengė išskirtinę šventę, kurioje buvo užsiėmimai, skirti sveikatos stiprinimui, dvasios harmonijai ir aktyvios veiklos visai šeimai organizavimo.

Kaip ir minėjau, prieš renginį, Gandro dieną, įvairiose Birštono kurorte erdvėse vyko atviros paskaitos, užsiėmimai, edukacijos būsimoms mamoms, jų šeimos nariams. Renginio metu mamos kartu su šeimos nariais buvo kviečiamos dalyvauti seminare, skirtame besilaukiančioms mamoms ir atpalaiduojančioje jogos praktikoje, kurios metu mokinosi atsipalaiduoti, atlikti joms skirtus pratimus.

Vytauto parkas almėjo nuo juoko, šūksnių, linksmų dainelių. Čia visur nardė „Ryžos lapės“, tai vienam tai kitam nestokodamos patarimų, čia pat gandras strakaliojo tai ant vienos, tai ant kitos kojos. Tačiau, kaip bebūtų smagu, bet gamta savotiškai prisidėjo prie šio nuostabaus renginio, sulaukusio tokio dėmesio.

Beje, labai šaunu, kad prie šio renginio prisidėjo ir visas būrys rėmėjų: natūralus mineralinis vanduo „Akvilė“, „4 kėdutės”, UAB „Mantinga”, UAB „Baliomanija”, „Burpt”, Lietuvos zoologijos sodas, „Tulpės” ir „Eglės” sanatorijos, Birštono sporto centras, Birštono kultūros centras, UAB „Trintukas”, UAB „Tundra”, vaikiškų dainelių rinkinys „Tilidūda“, poilsio namai „Birštono banginukas“, Birštono jaunimo klubas (BJK), UAB „Ekofrisa”. Renginį vedė „Ryžos lapės“ – rudos ir gudrios, o renginį organizavo „ Čiulba ulba”, Centro SPA, „Banginuko vaišės”, „Sušinė”.

O pabaigai noriu pasidžiaugti, jog renginio sumanytojos – jaunos ir energija trykštančios merginos yra kupinos idėjų ir džiugu, jog toms idėjoms pritariama. Nebandoma nuslopinti, bet skatinama, kad Birštono vardas skambėtų kuo platesniu diapazonu, o organizatorės tikrai turi šarmo. O tai labai smagu ir pagirtina.

Taip pat skaitykite