Gruodžio 9-oji – Tarptautinė antikorupcijos diena

20161209_094121

Kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų jums palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai.

Gruodžio 9-ąją visoje Lietuvoje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato pareigūnai, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į vyraujančią korupciją ir užkirsti jai kelią, vairuotojams, įvažiuojantiems į Birštono kurortą ir išvykstantiems iš miesto, dalijo prevencinio pobūdžio lankstinukus „Kyšis išpurvina“, automobilių suvenyrus „Švarios sąžinės kvapas“. Policininkai visiems linkėjo ne tik saugaus kelio, bet ir netoleruoti kyšio davimo atvejų. Susidomėjusiems buvo išsamiai paaiškinta, kaip su korupcijos reiškiniais kovojama policijoje, kokiu būdu galima prisidėti kiekvienam pilietiškam visuomenės nariui, norint išgyvendinti šią  korupcijos apraišką.

Birštono policijos pareigūnai, surengę šią akciją, tikisi, kad tokiomis prevencinėmis priemonėmis visuomenės pakantumas kyšiams mažės ir vis daugiau žmonių bus sąmoningesni ir nepakantūs šiam neigiamam reiškiniui.

Birštono PK informacija ir nuotraukos

Taip pat skaitykite