Grožis ir trapumas drąsiai susirungė su žiema karaliene!

IMGP7477

Vilija Čiapaitė

Dvylika – tai tarsi dvylika mėnesių metuose, kurie kaskart atneša savas spalvas, savo grožį. Gal dėl to šiais metais „Revuonos” pagrindinėje mokykloje vykusi dvyliktoji „Žiemos improvizacijos” paroda-konkursas vadinosi „Baltas žiemos rūbas”.

IMGP7634

Po renginio pakalbinau dailės mokytoją, menininkę Aušrą Deltuvienę.

Pasak A. Deltuvienės, kasmet po parodos-konkurso ji su dailės mokytojais neskuba galvoti apie kitų metų „Žiemos improvizacijų” pavadinimą, idėjas. Visų pirma leidžia „susigulėti” mintims ir norams. Ir tai suprantama, nes darbų yra gana daug ir kiekvieno atlikimui reikia ne tik laiko, bet ir apgalvojimo.

Ir štai, rugsėjo mėnesį, kai mokykla prisipildo šurmulio, idėjų generatorius Aušra Deltuvienė jau ieško to, ką būtų galima realizuoti kūryboje.

Pasak mokytojos, pilnos idėjų ir minčių, pirmiausiai tariamasi ne tik su mokytojais, bet ir su pačiais mokiniais, kurie turi įsivaizduoti, kaip idėja taps realiu daiktu.

Šį kartą baltas žiemos rūbas turėjo be galo plačią prasmę. Pradinių klasių mokiniams buvo pasiūlyta pagaminti iš balto popieriaus lapo aksesuarus. Tai bateliai, kaspinėliai, rankinės, kepuraitės ir kt., o 5–12 klasių moksleiviams teko sudėtingesnė užduotis – rūbai.

Baltas popieriaus lapas – tai ne tik lapas. Iš jo galima išgauti labai daug grožybių – tai karpymas, lankstymas ir kitokie rankdarbiai. Karpydami ažūrinius raštus mokiniai atranda daug fantastinių motyvų, kurie it šaltų žiemos pirštų marginiai ant stiklo priverčia nustebti, aiktelėti. Kur bebūtų toks šaltuko darbas, aštri mokinių, jų pagalbininkų mokytojų ir tėvelių ranka ir akis atrado nuostabiausių raštų. Balto žiemos rūbo neapsirengsi, tačiau grožis ir trapumas – drąsiai susirungtų su žiema karaliene!

Konkurso-parodos dalyviai buvo apdovanoti ne tik padėkomis bet ir būtent jiems skirtais prizais, prie kurių prisidėjo ir Seimo narys Andrius Palionis, Seimo narys Vytautas Kamblevičius bei kiti verslininkai, Prienų rajono Savivaldybės tarybos nariai, organizacijų atstovai. Tai paskatinimas tiems, kurie klajodami fantazijų ir idėjų labirintuose savo darbais nurungė žiemą.

 

 

Taip pat skaitykite