Graži Skriaudžių jaunimo dovana Lietuvai

skriaudziai_giesme„Mane – kaip lauko žolę – girdė

Gimtosios žemės syvai…

Aš saugojau Tau savo širdį –

Žėruojančią ir gyvą […]“

 

Štai šiais Salomėjos Nėries eilėraščio žodžiais praėjusį sekmadienį buvo pasveikinti susirinkusieji į Skriaudžių laisvalaikio salę.

Turbūt nenustebinsiu sakydama, kad Valstybės dienos proga skriaudiškiai čia rinkosi giedoti Tautišką giesmę. Tačiau nuostabą kelia tai, jog renginį, skirtą Valstybės dienai, organizavo ne kultūros centro, mokyklos ar bendruomenės atstovai, kaip įprasta tokiomis progomis, o Skriaudžių kaimo jaunimas. Šventė Skriaudžiuose prasidėjo jau 10 val. Šventomis Mišiomis, po jų, kartu su Veiverių apygardos skautais, surengta iškilminga procesija prie Lietuvos Laisvės gynėjams atminti skirto obelisko.

20 val. Skriaudžių laisvalaikio salėje tvyrojo iškilminga šventinė atmosfera – scenoje apšviesta Tautinė vėliava, raudonas kilimas viduryje, žvakių šviesa… Spėliojome – kuo gi nustebins jaunimas? O nustebino labai daug kuo – skrupulingai parinktomis eilėmis, dainomis ir net dekoracijomis… Visur trykšte tryško tautiškumas. Džiugesį ir susižavėjimą susirinkusiųjų veiduose sukėlė ne tik įdomus renginio scenarijus, bet ir jaunimo iniciatyva padėkoti kraštui svarbiems žmonėms. Už senųjų tradicijų puoselėjimą bei ugdomą patriotizmą jaunuoliai padėkas įteikė Skriaudžių Šv. Lauryno parapijos klebonui Arūnui Simonavičiui, Skriaudžių kaimo gyventojai Teresei Alenskienei, taip pat ansambliui „Kanklės“ bei Skriaudžių Šv. Lauryno bažnyčios chorui. Už istorinės atminties išsaugojimą, puoselėjimą bei platinimą padėkota Anelei Ruseckienei. Renginį vainikavo kartu su visa Lietuva 21 val. sugiedota Tautiška giesmė.

Ne veltui šį pasakojimą pradėjau eilėmis. Tik praėjus gerokai laiko po renginio, supratau, kad būtent šios eilės puikiai apibūdina jaunųjų organizatorių atsidavimą savo gimtajam kraštui bei pasirinktai veiklai.

Nuoširdų AČIŪ tariu idėjos autoriui Dominykui Šimoniui bei jo pagalbininkams: Karolinai Gustaitytei, Einorui Borodeiko, Eglei Naujokaitei, Vaidai Naujokaitei, Kamilei Skučaitei ir Gretai Lapušinskaitei.

Linkiu, kad niekuomet neišsektų Jūsų optimizmas ir noras dalintis savo kūrybine galia su kitais. Tikiu, kad šis bendruomeniškumo puoselėjimo pavyzdys bus įkvėpimas mums visiems.

 

Virginija Mitrikevičienė

Taip pat skaitykite