Geri namai tie, kuriuose netrūksta duonos, druskos ir pinigų…

8616_514963845254966_1899599622_n

Kai saulė pradeda ridentis arčiau horizonto ir naktys atvėsta, primindamos, kad vasara, pasikaišiusi padurkus, nuskuodė ražienomis šiltesnių kraštų ieškoti ir rudenėliui savo vietą užleido, tada kaimo žmonės, nelaukdami šalnų ir kitokių gamtos eibių, beveik visą derlių nurinkę, susėda užstalėn ir skalsią duonelę išsikepę garbina. Štai toks pirmasis rudens mėnuo, kuomet darželiuose astrai galvas pagarbiai nulenkę sutinka vėjavaikę Bobų vasarą.

Ašmintos seniūnijos gyventojams šventė, nes neseniai duris atvėrė renovuotas pastatas, kuriame draugiškai sugyvena pradinė mokyklėlė, biblioteka, laisvalaikio salė.

Į tarsi saulės spindulių nutviekstą ir sušildytą salę rinkosi ir rinkosi ašmintiškiai, nes juos sukvietė šventė „Visa, kas gražu žemėje – iš saulės, kas gera – iš žmogaus“. Vien tik renginio pavadinimas viską pasako, o scenoje švytinti saulėgrąžų puokštė ir ją supančios rudeninės gėlės teigia, kad ašmintiškių moterys mėgsta ne tik kruopščiai išravėtus daržus, bet ir gėlynus, kuriuose puikuojasi įvairiaspalvės gėlės, kurių nepagailėta atsinešti į šventę. Margaspalviai klevų lapai, nutūpę ant skėčių, susirinkusiems priminė, kad jau ruduo ir lauko darbai, kurių dar nespėta nudirbti, būtinai turi būti nudirbti.

Į šventę atvyko šios šventės svečiai ir rėmėjai, tai Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ligita Gediminienė, rimčiausias ir tvirčiausias ūkininkas seniūnijoje, Tarybos narys Jonas Vilionis ir kiti. Visų svečių nesuminėsi, o salė buvo pilnutėlė.

Šventės nebūtų šventės, jei ne Rimos Vilkienės ir visos seniūnijos gyventojų nuoširdūs sveikinimai naujakuriams, kurių kasmet vis daugėja seniūnijoje. Jie, per keletą metų įsigiję senas sodybas, jas išpuoselėjo, kiti gi ryžosi pasistatyti naujus trobesius. Visa tai puošia ir gražina seniūniją. Pasak Rimos Vilkienės, „geri namai tie, kuriuose netrūksta duonos, druskos ir pinigų…“ Taigi naujakuriams Daliai ir Mindaugui Nickams, Rimai ir Jonui Žiobams, Jolantai ir Povilui Norvaišoms, Sigitai Varnienei, Vilmai ir Kęstučiui Makarevičiams, Gražinai ir Antanui Gudaičiams, Rūtai ir Rimantui Kurapkams, Živilei ir Valdui Stankūnams, Zinai ir Antanui Bendinskams buvo įteiktos dovanėlės, kuriose puikavosi ir šiemetinio derliaus duonos kepaliukas. Be to, didelis suraikytas duonos kepalas, papuoštas rugio varpomis, apėjo visus susirinkusius, kad paragautų gardžiai iškeptos duonelės.

Tačiau ne tik naujakuriai buvo pasveikinti ir apdalinti dovanomis. daug gražių žodžių sulaukė ir ašmintiškės moterys, kurios visada atsiliepia į kvietimą dalyvauti renginiuose.

Po sveikinimų susirinkusiems dainavo moterų vokalinis ansamblis, polkutę griežė kapela iš Krokialaukio „Mazgucis“, o pabaigoje Naujosios Ūtos mėgėjų teatras parodė spektaklį pagal Liucijos Kanapeckienės kūrinį „Dora moteris“.

O paskui visi sugužėjo prie vaišių stalo linksmiems pokalbiams. Juk ne kasdien susitinkama, nes sodybas skiria ne vienas kilometras ir laiko ne visada atrandama susitikimams bei pokalbiams.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite