Gausiai susirinkę Prienų rajono asociacijų ir bendruomenių atstovai pasisakė, kaip panaudojo rajono savivaldybės skirtas lėšas

Sutarta. Žigas stalo teniso turnyro metu į areną įžengs

Sutarta. Žigas stalo teniso turnyro metu į areną įžengskvitrina.com

Vasario 3 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre gausiai susirinkę Prienų rajono savivaldybės asociacijų ir bendruomenių atstovai papasakojo apie savo veiklą ir paaiškino, kaip buvo panaudotos savivaldybės biudžeto pagal programas skirtos lėšos. Jų sumos siekia nuo 200 iki 7800 eurų, išskyrus krepšinio klubą „Prienai“, kuriam rėmimo suma didesnė nei 100 000 eurų.

Iš viso 2017 metais asociacijoms ir bendruomenėms buvo skirta 179 700 eurų. Į šias lėšas galėjo pretenduoti 34 bendruomenės, 16 asociacijų ir 10 seniūnijų. Iš ataskaitų tapo aišku, jog savivaldybės lėšos buvo naudojamos renginių, varžybų organizavimui, daiktų, prizų, paslaugų pirkimui, taip pat išvykoms į varžybas, ekskursijas bei startiniams čempionatų mokesčiams apmokėti.
Susitikimas parodė, jo rajone yra daug aktyvių žmonių, kurių dėka įvairiose savivaldybės vietovėse vyksta socialinė, sportinė ir  kultūrinė veikla. Smagu ir tai, jog savivaldybė kasmet didina asociacijų ir bendruomenių rėmimo fondo dydį. Daugiausiai dėmesio sulaukė asociacijos „Mes
kitaip“ pasakojimas apie žirgų sportą, Stakliškių sporto klubo – apie krepšinio komandos „Guosta“ sėkmingą dalyvavimą RKL čempionate bei Ballų projektą, kuriame dalyvauja krepšinio klubas „Prienai“.
Visgi, reikia pabrėžti, jog rajone visuomeninę veiklą vykdo ir asociacijos, viešosios įstaigos, kurios nesinaudoja savivaldybės parama, bet jos nebuvo pakviestos pasidalinti savo veiklos rezultatais. Tiesa, tai tik nereikšminga pastaba, nes savivaldybės noras aktyviai dalyvauti organizuojant kultūrinius, sportinius ir pilietinius renginius sveikintinas.  Visgi, kitų savivaldybių patirtis rodo, kad privačių, visuomeninių ir savivaldybės institucijų glaudesnis ir lygiavertis bendradarbiavimas leidžia pasiekti didesnį efektyvumą bei taupo savivaldybės biudžeto lėšas.


Ir dar. Pagrindinė diskusija prasidėjo pasibaigus oficialioms kalboms. Bendruomenių atstovai dalinosi savo patirtimis, o asociacijos „Prienų stalo tenisas“ prezidentas Linas Žilevičius su asociacijos „Mes kitaip“ moterimis ir Prienų KKSC direktorium Audroniu Deltuva susitarė, kad šias metais stalo teniso tarptautiniame turnyre sporto arenoje pasirodys ir žirgas.

IMGP6103
Kai salė, kur vyko susitikimas, beveik ištuštėjo, pastebėjau, jog Veiverių seniūnijos bendruomenės centro pirmininkė Daiva Venclovienė ir Prienų rajono savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininkas Vaidas Kupstas jau dėlioja būsimų projektų gaires.
Ir tai nuostabu.

Taip pat skaitykite