Galbūt ir vieniši, tačiau nepamiršti…

PRIENU R. PK NUOTRAUKA     

Gruodžio 1-ąją Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Jolita Sinkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis specialistas Mindaugas Čiukšys, Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Jurgita Ruseckienė, siekdami užtikrinti visuomenės saugumą ir vykdydami bendrą prevencinę priemonę, lankė Ašmintos seniūnijoje atokiose sodybose gyvenančius senelius.

Bendruomenės pareigūnė, bendraudama su gyventojais, ragino būti atidžius, rakinti savo gyvenamąsias patalpas ne tik naktį, bet ir dieną, nepakliūti sukčiams į rankas, telefonu neteikti jokių asmeninių, banko duomenų, kuriais jie galėtų pasinaudoti. Senjorai paraginti neįsileisti į namus nepažįstamų asmenų, vadinamųjų prekeivių, iš tarnautojų reikalauti tarnybinio pažymėjimo. Taip pat priminta, kad pareigūnai, banko, elektros tinklų darbuotojai niekada nevyksta į namus ir neprašo sumokėti už kokias nors paslaugas ar prekes, niekada nereikalauja grynųjų pinigų ar banko duomenų. Priešgaisrinės apsaugos priežiūros atstovas tikrino krosnių būklę – ar dūmtraukiai yra tinkamai išvalyti, ar juose nėra plyšių, ar laikomasi visų saugumo priemonių, kad nekiltų gaisras. Socialinė darbuotoja rūpinosi, ar senoliai turi malkų, ar pakankamai apsirūpinę maistu ir būtinosiomis buities priemonėmis, galbūt kam nors reikalinga medicinos pagalba.

Lankydami atokiose sodybose įsikūrusius gyventojus, pareigūnai stengėsi jiems pateikti kuo daugiau naudingos informacijos, padedančios apsisaugoti iškilus grėsmei. Senoliai ir vieniši kaimo gyventojai turėjo nemažai klausimų. Pareigūnai išklausę jų problemas, patarė, kokiais būdais jas išspręsti. Policijos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kiekvienam aplankytajam įteikė lankstinukų su vertinga informacija.

Ateityje planuojama surengti daugiau bendrų priemonių, siekiant aplankyti Prienų rajono seniūnijose atokiose sodybose gyvenančius vyresnio amžiaus žmones.

 

Prienų PK informacija

Taip pat skaitykite