Istorija yra vienas iš seniausių mokslų, lydėjusių žmoniją nuo jos lopšio iki šių dienų. Jos vaidmuo nuolat keitėsi ir keičiasi. Istorijoje slypi didžiulės galios. Jos pagalba galima kurti, ugdyti, netgi ATKURTI.
Kartais mums istorija panaši į solidžią damą, sukeliančią pasitikėjimą, o kartais lengvo būdo mergaitę, vis viliojančią, pagal prašalaičių užgaidas besikaitaliojančiais rūbais, O KARTAIS Į RIMTUS DĖDES IR TETAS, kurie nori vis pamokinti, patarti ar sudrausminti.Tai kas gi yra ta istorija? Ar iš tikrųjų ji buvo ir vis dar yra gyvenimo mokytoja?
Mūsų mokyklos 8 b klasės mokiniai Vasario 16-osios paminėjimui atkūrė senąją nuotrauką, kurioje užfiksuota 20 signatarų, 1918 m. vasario 16d., pasirašiusių Nepriklausomybės Aktą. Mokiniai fotosesijai pasipuošė taip, kaip tą istorinę akimirką vilkėjo 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos signatarai.
Pasipuošę ir rimti mokiniai sustingo prabėgusio laiko akimirkoje. O pasibaigus fotosesijai, kurią iniciavo jų istorijos mokytoja Vida Milkevičienė, jautėsi išdidūs, džiaugėsi, kad jiems patikėta atkurti šią akimirką. Juk taip smagu atsukti laiko ratą ir pabūti tais didvyriais, kurie atnešė laisvę ir nepiklausomybę.
1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą pasirašė įvairaus ir labai plataus politinio diapazono žmonės. Tarp pasirašiusiųjų – 8 teisininkai, 4 kunigai, 2 agronomai, 2 verslininkai, 1 daktaras, 1 sociologas, 1 inžinierius, 1 spaudos darbuotojas. Jų visų amžiaus vidurkis – 41 metai.
Mokinius fotografavo jų auklėtoja soc. pedagogė Eglė Zasčiurinskienė, “sendino” Markas Vasiljevas ir Mantas Makauskas, drabužių dizaineris Kajus Baltrušis.
Esu dėkinga savo mokiniams už idėjos palaikymą ir įgyvendinimą. Tikiu, kad Jūs esat istorija, Jūs kursit, gražinsit bei garsinsit Lietuvos vardą.
Mokytoja V.Milkevičienė