Festivalyje „Prahos folkloro dienos 2015“ „Raskila“ šoko su ugnele

Nijolė Juozaitienė
Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „Raskila“ su koncertinėmis programomis yra aplankęs daug Lietuvos miestų ir miestelių bei daugelį užsienio šalių. Jie dalyvauja įvairiuose festivaliuose ir konkursuose, kurie vyksta ne tik pas mus, tėvynėje, bet ir užsienyje.
Visiškai atsitiktinai Birštone teko sutikti „Raskilos“ vadovą Algirdą Seniūną, kuris pasidžiaugė, jog kolektyvas vyks į centrinės Europos folkloro festivalį „Prahos folkloro dienos 2015“.

Tad jau tada, kai dar folkloro ansamblio dalyviai dėliojo kelioninius krepšius, mes su vadovu jau džiaugėmės, kad kolektyvas žinomas ir kviečiamas į vis aukštesnio lygio renginius.
Taigi, folkloro ansamblio „Raskila“ kolektyvas nuvyko į Prahą. Ten jis dalyvavo įspūdingame renginyje „Prahos folkloro dienos 2015“. Kartu su 72 kolektyvais iš 19 šalių „Raskila“ koncertavo Prahos senamiestyje specialiai festivaliui pastatytose scenose.
Beje, kolektyvo „Raskila“ dalyviai buvo sužavėti, kai atvykus į Prahą juos pasitiko puikiai lietuviškai kalbantis festivalio atstovas Jindric. Tai buvo šauni staigmena. Taip pat visi ansambliečiai džiaugėsi puikiomis gyvenimo sąlygomis, kur susipažino su kitų šalių ansambliečiais. Vadovai, kaip ir ansambliečiai, buvo pagerbti. Jie buvo pakviesti į istorinę Prahos meriją, kur Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas visus pasveikino ir įteikė šventinius suvenyrus bei padėkas. Labai šaunu, kad buvo surengta ekskursija po turtinga istorija pasižyminčią meriją, kur buvo galima apžiūrėti įžymųjį astronominį laikrodį su jo 12 apaštalų iš vidinės pusės.
Festivalis prasidėjo įspūdinga eisena, joje dalyvavo visi kolektyvai. Beje, tarp visų jų nebuvo nei vieno čekų kolektyvo. Tai buvo paaiškinta tuo, kad visai neseniai čia buvo didžiulis festivalis, tad šį kartą šeimininkai pirmenybę atidavė svečiams.
Kitą dieną kolektyvas turėjo išskirtinę ekskursiją po Prahą, o po jos laukė kelionė namo. Kelionės metu visi džiaugėsi naujai patirtais įspūdžiais, pažintimis ir patirtimi, kurią įgyja po kiekvienos kelionės. Tačiau išvykdami ansambliečiai žinojo, jog kitais, 2016 metais liepos 28-30 dienomis vyks folkloro festivalis ir „Raskila“ turbūt vėl aplankys svetingąją Prahą.

Taip pat skaitykite