Festivalis „Jievaro tiltais 2016“ sujungė kurortų tautinių šokių kolektyvus

Vasario 20 d., šeštadienį, Birštono kultūros centre vyko vyresniųjų amžiaus tautinių šokių kolektyvų festivalinis sambūris „Jievaro tiltais 2016“, skirtas Birštono kultūros centro tautinių šokių kolektyvo ,,Jievaras‘‘ (vad. Virginija Bankauskienė) 6 metų veiklos sukakčiai paminėti. Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė ir gražios šventės festivalio dalyviams linkėjo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis, festivalyje dalyvavę šokių kolektyvai ir vadovai.

Šiemet festivalis apjungė ir sukvietė šokių kolektyvus iš kurortų ir kurortinių teritorijų. Festivalyje dalyvavo Palangos kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“ (vad. Janina Serapinienė), Druskininkų kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Kadagys“ (vad. Izolina ir Algimantas Stanioniai), Anykščių kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Gojus“ (vad. Jūratė Ūselienė) ir Marijampolės kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Jotvingis“ (vad. Alina Kvietkauskienė).

Festivalį simboliškai pradėjo „Jievaro“ kolektyvas, visiems susirinkusiems dovanojęs šokį „Jievaro tiltai“ (choreogr. – J. Lingio, muzika – J. Švedo, žodžiai – lietuvių liaudies).

Kaip teigė kolektyvo šokėjai, visuomet smagu į festivalį pasikviesti draugus iš kitų tautinių šokių kolektyvų. Kadangi Birštonas yra kurortas, kuriame svarbus sveikatinimas, sveikas gyvenimo būdas, puoselėjamas išskirtinis kultūrinis gyvenimas, buvo nutarta šių metų festivalį skirti kurortams. Šokių kolektyvo „Jievaras“ nariai su džiaugsmu renkasi į repeticijas kiekvieną savaitę, mokosi vis naujų šokių ir ruošiasi festivaliams, koncertams. Pasak jų, geros emocijos, linksma muzika ir, žinoma, puiki ir draugiška kolektyvo kompanija, draugai, yra tos priežastys, dėl kurių kolektyvo nariai mėgsta šokti. Be to, visi yra dėkingi savo vadovei Virginijai Bankauskienei, kuri suvienija kolektyvą, visuomet puoselėja meilę ir pagarbą tautiniam šokiui, lietuvių liaudies muzikai, tradicijoms ir papročiams. V. Bankauskienė ne kartą džiaugėsi, kad Birštone lietuvių liaudies šokio, tautiškumo tradicijos perduodamos iš kartos į kartą, kad šoka vyresniųjų šokių kolektyvo nariai, suaugusieji, šoka ir jų vaikai. Kolektyvo nariai taip pat džiaugiasi, kad prie jų prisijungia vis naujų narių, šokėjų iš Birštono bendruomenės.

Birštono kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas ,,Jievaras‘‘ įkurtas 2010 metais, kolektyvui vadovauja Virginija Bankauskienė. Kolektyvo šūkis – „Tautinės kultūros puoselėjimas – likimo dovanota pareiga. Be dalyvavimo draugų festivaliuose, su džiaugsmu dalyvauja ir Birštono kurorto šventiniuose renginiuose. Tradicija tapo kolektyvo pažintinės kelionės po atskirus Lietuvos etnografinius regionus, aplankant tų vietovių istorines, gamtos, etnografines įžymybes. 2014 metais kolektyvas dalyvavo Respublikinėje Dainų Šventėje „Sodauto“, Respublikiniame konkurse „Kadagys“ Širvintose – iškovota garbinga III-oji vieta.

Kolektyvo „Jievaras“ informacija

Taip pat skaitykite